Eesti Kunstnike Liit kuulutab välja
HOP GALERII
2017. aasta näituseprojektide konkursi


Näituseprojektide laekumise tähtaeg on 10. september 2016.

Taotlusega koos palume esitada:
- Projekti võimalikult täpne kirjeldus
- Osaleja / osalejate CV-d
- Projektiga seonduv pildimaterjal


Taotlused tuua, saata posti või e- mailiga:
Hop galerii, Hobusepea 2, 10133 Tallinn
või
Eesti Kunstnike Liit, Vabaduse Väljak 6, 10146 Tallinn


e-mail: hop@eaa.ee

Lisainfo:
Maria Valdma
HOP galerii
Hobusepea 2
10133 Tallinn
tel: +372 6462887
gsm: +372 5112350

-- -- --

LIISU ARRO
Valgus
12.08. – 30.08. 2016


Liisu Arro

Pikkadel suvepäevadel unustame kiiresti, kuidas me kogu talve valgust ootasime. Inimestena ei saa me füüsilise ega vaimse valguseta. Kaudselt annab valgus meile elus lootust. Kunst ja ilu on valguse allikad. Me vajame seda valgust. Selleks, et näha. Selleks, et olla. Selleks, et tunda.

Nii juhatab, oma juba teise isikunäituse Hop galeriis, sisse keraamik Liisu Arro.

Kunstnikuna eelistab Arro julgelt tarbevormi. Tema eelmisel näitusel eksponeeritud keraamilised kraanikausid on tänaseks täienenud seeria laualampidega, mis on tema kunstnikukäekirjale omaselt värvilised ja kuldsed. Dekoorina esineb lampidel erinevaid olevusi maalt, merelt ja õhust ning nende keskel ka kuu, päike ja tähed - universumi valgusallikad. Lambijalad on valmistatud käsitsi ribatehnikas ning dekoreeritud glasuurialuse maali ja sgraffito tehnikas ning kullatud. Esemed on põletatud kõrgkuumuses ning on läbinud kolm põletust ehk, siis üks lambijalg on ahjus olnud 10 päeva.

Liisu Arro on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias keraamika eriala ja täiendanud ennast Portugalis. Ta on keraamikaga tegelenud 2002. aastast alates. 2006. aastal avas ta oma keraamika ateljee, mille arendamisega tegeleb pidevalt. Ta on eksponeerinud oma töid nii ühis- kui isiknäitustel Eestis, Inglismaal, Taanis ja Saksamaal.

Näitusi Hop galeriis toetavad Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.