Eesti Kunstnike Liit kuulutab välja
HOP GALERII
2017. aasta näituseprojektide konkursi


Näituseprojektide laekumise tähtaeg on 10. september 2016.

Taotlusega koos palume esitada:
- Projekti võimalikult täpne kirjeldus
- Osaleja / osalejate CV-d
- Projektiga seonduv pildimaterjal


Taotlused tuua, saata posti või e- mailiga:
Hop galerii, Hobusepea 2, 10133 Tallinn
või
Eesti Kunstnike Liit, Vabaduse Väljak 6, 10146 Tallinn


e-mail: hop@eaa.ee

Lisainfo:
Maria Valdma
HOP galerii
Hobusepea 2
10133 Tallinn
tel: +372 6462887
gsm: +372 5112350

-- -- --

Kätrin Beljaev, Marita Lumi
MIMIKRI
2.09. – 20.09. 2016


Mimikri

Mimikri on kõigi loomade kuju ja värvusega seotud kaitsekohastumus, mis väljendub looma või taime tunnuste sarnanemises teise liigi tunnustega või keskkonna elemendiga. Tavakeeles tähendab mimikri jäljendust, järgi tegemist, võltsimist, koopiaid või teisikuid.

Selliseid sarnasusi luuakse looduses peamiselt enesekaitseks või meelituseks. Erinevad ohtlikud mustrid ja värvid imiteerivad tahet ja vastupanuvõimet ellu jääda või silma paista. Meelitus- ja varjevärvused on teemad, mida ehtekunstnikud sellel näitusel ühtse inspiratsiooni ja alglättena on kasutanud.

Kätrin Beljaevi looming mängib ideega, kus ehted ja elektroonika on osa inimesest, kandes tema prestiiži rollimängus olulist osa.

“Ulmefilmide maailm on ootamatult saanud meie igapäevaks. Elektroonika, milleta me elu ettegi ei kujuta, mõtleb ja otsustab meie eest, masinad teesklevad inimeseks olemist aina rohkem. Inimeste jaoks on masinlikult organiseeritud kord ja struktuur olnud aegade jooksul võluv, kuid tänapäeval näeme ka masinaid inimesi vaatlemas ja jäljendamas.” kirjeldab Kätrin Beljaev oma ehteseeriate ideed.

Marita Lumi loodavad skulpturaalsed kaela- ja käeehted kannavad Fibonacci struktuurile üles ehitatud kasslaste ja eksootiliste krokodillide, kiskjate kehadele sarnaseid vorme. Metalli tarretatud elusloodusel tuleb päikselise kuldse naha ja kalliskividest silmadega oma kandjat kaitsta, valgustada oma sära ja kiirgusega. Justkui sfinksid on inimest kaitsvad mütoloogilised jumalused toetumas oma maisele olevusele naivistliku edevusega.

Mõlemad kunstnikud lõpetasid Eesti Kunstiakadeemia Ehte- ja sepakunsti magistrikraadiga 2015. aastal. Neid seob pikk ühine õpingute tee ja rändav elustiil urbanistliku keskkonna ja looduse vahel. Pühendunutena ning entusiastlikena on nad alustanud vabakutselise ehtekunstniku karjääri.

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, fotograaf Iris Kivisalu, Viljandi Metalli Inkubaator, Eesti Kunstnike Liit, Debora Group AS Vineer, AS Peppersack ja Metsaoru toornäksid.

Näitusi Hop galeriis toetavad Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.