PRESSITEADE

Teisipäeval, 09.09.2014 kell 17.00 avab Vogue Talent ja Kristjan Raua preemia laureaat MARIT ILISON (1984) Draakoni galeriis isiknäituse „Longing For Sleep”.

Marit Ilisoni kollektsioon "Longing For Sleep" on mitmekülgset rahvusvahelist tähelepanu ja tunnustust pälvinud kontseptuaalne moekollektsioon, mis on inspireeritud talvisest pimedast ajast ning autori igikestvast soovist sel ajal kauem ja rohkem magada. Kollektsioon on valmistatud nostalgilistest mustrilistest villastest tekkidest ning seest poolt kaunistatud rikkalikult säravate pärltikanditega.

Marit Ilisoni ainulaadne lähenemine, mis põimib omavahel disaineri kultuurilise tausta ja isiklikud tunded keskkonnasäästliku disaini ja kontseptuaalse kunstilise lähenemisega on sel aastal püüdnud pilke nii Londoni Moenädalal, mainekal Hyères moekonkursil kui ka ainulaadsel ORIGIN Passion&Beliefs messil, kus avastas brändi maailma tipp-moebutiigi Luisa Via Roma peasisseostja Silvano Vangi. Prantsuse haute couture ajakirja Stiletto poolt "tõeliseks rõivastuse poetessiks" tituleeritud Ilisoni ainulaadne stiil on toonud talle ka Itaalia Vogue'i "Vogue TALENT 2014" tiitli. Kevadel premeeriti Ilisoni Kristjan Raua nimelise kunstipreemiaga ning hetkel on Ilison nomineeritud nii noore disaineri auhinnale SÄSI kui ka moedisaini auhinnale Hõbenõel.

Marit Ilison on vabakutseline kunstnik ja disainer ning Eesti Kunstiakadeemia õppejõud. Ilisoni töid on teiste seas kajastanud väljaanded The New York Times, Vogue Paris, Vogue Italy ja Women’s Wear Daily.

Näitus jääb avatuks 20. septembrini 2014.

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Givaudan, Sadolin, 7SILVERMENINCOATS Atelier, Saku AS.
Näituseid Draakoni galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.

Lisainfo:
info@maritilison.com

Marit Ilison igatseb uinakut. Kultuur.err.ee, 08.08.2014
Draakoni galeriis avas näituse villateki-jakkidega kuulsust kogunud ja Vogue'i poolt tunnustatud rõivapoetess Marit Ilison. Delfi, 09.09.2014
ERR Kultuuriuudised, 09.09.2014
Marit Ilisoni näitus. Eesti Ekspress, 10.09.2014
Disainer Marit llison Draakoni galeriis. Klassikaraadio Delta, 11.09.2014
Marit Ilisoni isikunäitus „Longing For Sleep” Draakoni galeriis. Müürileht, 11.09.2014