Breadcrumb

Eesti Kujurite Ühenduse aastanäitus „Puust ja punaseks“

30.09.2020

Eesti Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaal
7. oktoober – 27. oktoober 2020
 
Eesti Kujurite Ühenduse aastanäitus „Puust ja punaseks“ on laiapõhjaline valik eri põlvkondade ja käekirjadega kunstnike töödest. Näituse pealkiri võimaldab tõlgendusi ning loomesuundi, kus kujurid on selle ütluse tähendusvälja isikupäraselt laiendanud ja interpreteerinud.
 
Traditsioonilises tähenduses viitab näituse pealkiri sellele, et kellelegi tahetakse asju selgeks ja näitlikult üheselt mõistetavaks teha ehk „tehakse ette puust ja punaseks“. Samas saame me
puudest puitu ja see meterjal on skulptorite töös olnud üks traditsioonilisemaid läbi aegade. Puit on põhiline paberitootmise algmaterjal ja paberile on trükitud kogu meie kultuuri kandev kirjasõna. Läbi selle temaatika tekib näitusel sidusus ka Rahvusraamatukoguga. Punasel värvil aga on lai seosteväli pärimuskultuurilisest elujõust, seostest vere ja kaitsega kuni okupatsiooniaegse riikliku kohustusliku värvini.  Näitusel on eksponeeritud skulptuurid ja installatsioonid, mis võivad, aga ei pruugi olla puust ja võivad, aga ei pruugi olla punased.
 
Oma töödega esinevad: Mikhail Duhhomjonok, Gea Sibola Hansen, Iris Jurma, Aime Jürjo, Tauno Kangro, Jass Kaselaan, Tiiu Kirsipuu, Ellen Kolk, Georg Kotter, Aime Kuulbusch, Ilme Kuld, Riho Kuld, Raimo Kuusik, Leena Kuutma, Peeter Leinbock, Elo Liiv, Aleksander Litvinov, Airi Luik, Jaan Luik, Tõnu Maarand, Eneken Maripuu, Piret Meos, Mare Mikoff, Maarit Mälgi, Jüri Ojaver, Terje Ojaver, Tõnis Paberit, Al Paldrok, Hille Palm, Per William Petersen, Rait Prääts, Rait Pärg, Anne Rudanovski, Ahti Seppet, Tõnu Smidt, Mari-Liis Tammi, Airike Taniloo, Tiina Teemägi, Silja Truus, Aili Vahatrapuu, Vergo Vernik, Ekke Väli.
Näituse korraldus- ja kujundustoimkond: Tiiu Kirsipuu, Aime Kuulbusch, Leena Kuutma, Gea Sibola, Mari-Liis Tammi
 
Üritus Facebookis.
Täname Eesti Kunstnike Liitu ja Eesti Kultuurkapitali.
 
Lisainfo:
Eesti Rahvusraamatukogu
Tõnismägi 2, 15189 Tallinn
E–R 10–20
L 12–19
Back to top