Breadcrumb

NELI. Ehalill Halliste, Mariann Kallas, Maasike Maasik ja Aet Ollisaar ARSi majas

16.12.2020

NELI: Ehalill Halliste, Mariann Kallas, Maasike Maasik ja Aet Ollisaar
Eesti Tekstiilikunstnike Liidu 2019. aasta preemiate nominendid ARSi majas
 
Eesti Tekstiilikunstnike Liit tutvustab ARSi majas Stuudio 98 ruumides liidu poolt 2020. aasta alguses välja antud aastapreemiate nominentide töid. Preemia Aasta Tekstiilikunstnik 2019 nominendid olid Ehalill Halliste, Mariann Kallas, Krista Leesi, Eva Mustonen, Aet Ollisaar ja Erika Tammpere, elutöö preemia pälvis Maasike Maasik. Kuni detsembri lõpuni on ARSi majas eksponeeritud Ehalill Halliste, Mariann Kallase, Maasike Maasiku ja Aet Ollisaare gobeläänid.
 
Ehalill Halliste on kunstnik, kes elab ja töötab Kohilas. Peamiselt gobelääntehnikas valminud tööde teemad on seotud Eesti kultuuripärandi ja loodusega, sageli on autor ammutanud inspiratsiooni rahvakunstist. Viimaste aastate loomingus on Ehalill Halliste uurinud Eesti rahvuskivi paekivi kihistusi ja värvimängu ning tõlkinud need pinnad tundlikeks gobeläänvaipadeks.
 
Mariann Kallase vaipade peamine motiiv on maastik, nii linnamaastik kui avarad maastikuvaated, mille osaks on ka figuraalsed kompositsioonid. Gobeläänidele iseloomulik koloriit varieerub jõulisest sinisest ja punasest heledate toonideni, värvipindu ilmestavad graafiliselt läbi kootud detailid. Autor liidab sageli oma vaibad mitmest osast koosnevateks kompositsioonideks.
 
Maasike Maasik on tuntud gobelääntehnika kui väljendusvahendi võimaluste uurijana, arendades oma loomingus jätkuvalt edasi omanäolist käekirja. Tema gobeläänid on nagu poeetilised jutustused, millelt võib leida muinasjutulisi tegelasi ja loodusmotiive. Väga oluline on Maasike Maasiku panus tekstiilikunsti haridusse, Eesti Kunstiakadeemia pikaajalise õppejõuna on ta oma teadmisi ja oskusi edasi andnud mitme põlvkonna tekstiilikunstnikele.
 
Aet Ollisaar elab ja töötab Tartus, pühendudes nii oma loomingule, kui ka tekstiiliosakonna juhtimisele ja tudengite juhendamisele Kõrgemas Kunstikoolis Pallas. Tema vaibad on sageli improvisatsioonilised, vabalt langevate niitidega maalitud värvipinnad, mis moodustavad koos leidmaterjalidega ootamatuid kooslusi. Viimastel aastatel on autor taas innustunud gobelääntehnikas piltvaipade kudumisest, kujutades unenäolisi ja mälusoppides peituvaid maastikke.
 
Jaanuaris on Stuudios 98 talvevaheaeg, seejärel avatakse samas ruumis uuendatud ekspositsioon.

Huvi korral saab töid näituselt ka osta.
Näituse plakati kujundas Kadi Pajupuu.

Lisainfo:
Stuudio 98
ARS Kunstilinnak
Pärnu mnt 154, Tallinn
E–R  12.00 –18.00,  L 12.00 –16.00
 
Aet Ollisaar
Eesti Tekstiilikunstnike Liidu juhataja
fb: @eestitekstiilikunst
Back to top