Breadcrumb

EALi noortekogu töötuba linnaruumi lahenduste leidmiseks Tallinnas

19.01.2023

Ootame osalema Tallinna rohepealinna aasta raames toimuvasse töötuppa, kus otsitakse uusi ruumilahendusi Tallinna asumitesse. Osalema kutsutakse kunsti, arhitektuuri ja urbanistika valdkonnas tegutsejaid. Töötoa lähteülesandeks on valitud asumitesse ruumilahenduse kavandamine.

Valikus on kolm asukohta: Lasnamäel Laagna teel asuv Mustakivi peatus ja selle lähiümbrus, Põhja-Tallinnas Sõle, Sitsi, Madala ja Kari tänavate ristumispunkt ning Nõmme rongipeatus ja Jaama tänav.
Ideekavandite loomisel tuleb lähtuda keskkonnasäästlikkuse, materjalide eluringi ja elurikkuse tõstmise põhimõtetest. Lisaks võib mõelda liikluse ümberkorraldamisele, parkimiskohtade ja piirkiiruse vähendamisele, et parandada tänavaruumi kvaliteeti ning tugevdada koha visuaalset identiteeti.

Ideede realiseerimine: peale töötuba järgneb valitud objektide projekteerimine ja ehitus (koos autorijärelevalvega). Ideekavand peab olema tehniliselt teostatav ja mahtuma etteantud eelarvesse.


NB! Lahendused peavad olema disainitud viisil, mis võimaldavad nende elluviimist nn taktikaliste vahendite abil, st ei eelda ehitusteatise ega -loamenetlust (ei hõlma ehitamist ehitusseadustiku tähenduses).

Täpsem info lähteülesannete kohta on lisatud failis.

Töötoas osalemine on tasustatud, lisaks saab mõlemal päeval lõunasöögi ja töötoas pakutakse suupisteid.
Töötoa mentorid on arhitektid Ülle Maiste, Karli Luik, Anna-Liisa Unt ja seda viivad läbi Kristian Taaksalu ning Merilin Kaup EALi noortekogust.
Töötuba toimub Kultuurikatla traforuumides, Põhja pst 27a, 4. ja 5. veebruaril kell 10:00-18:00.

Registreerimiseks palume täita Google’i vormi, tähtaeg on 29. jaanuar 2023.
Lisainfo: Kristian Taaksalu tel 550 7008, kristian.taaksalu@artun.ee
Vaata ka: www.greentallinn.eu  

Back to top