Breadcrumb

Kunstivaldkonna visioonipäev 5. septembril

24.08.2023

Kutsume kõiki huvilisi kaasa mõtlema kunstielu arengusuundadel teisipäeval, 5. septembril kell 11–16 toimuval visioonipäeval ARS Kunstilinnakus (Pärnu mnt 154, Tallinn). Kuidas mahub kunstielu areng üldisemasse kultuuri- ja ühiskonnaelu pilti? Milliseid samme saame valdkonnana teha, et kunstist ei oleks võimalik mööda vaadata? Päeva avab vestlus kultuuriminister Heidy Purgaga. 

Üritust korraldavad Eesti Kunstnike Liit, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja Kunstiasutuste Liit. 

Visioonipäeva ajakava (ARS Kunstilinnak, seminariruum nr 98):

10.30 Kogunemine
11.00 Tervitussõnad ja päeva tutvustus
11.15 Avavestlus: kultuuriminister Heidy Purgaga räägib kunstielu mõjutavatest arengutest Maarin Ektermann
12.15 Kunstivaldkonnast eratoetaja pilgu läbi: Martin Kruus

12.35 Paus

13.00 Vestluspaneel: KUVA 2021-2025 poolel teel – kuhu edasi? / Osalevad Elin Kard, Kadi-Ell Tähiste, Piret Viirpalu, Erle Loonurm, Maria-Kristiina Soomre. Moderaator on Jorma Sarv

14.00 Paus

14.15 Noorte kunstnike ootused: Eesti Noorte Kaasaegse Kunsti Liit
14.30 Vestluspaneel: kunsti roll (KOV-)kogukonnas ja rahvusvahelisel püünel / Osalevad Kaarel Oja, Stella Mõttus, Mari Vallikivi, Maria Arusoo, Mari-Liis Rebane. Moderaator on Jorma Sarv

15.30 Vabas vormis arutelu

Soovist visioonipäeval kuulajana osaleda andke palun teada siin: 
forms.gle/38u6noJmY54EHJqk7

Visioonipäeva ajendiks on kunsti valdkonna arengukava KUVA 2021–2025 jõudmine poole peale. KUVA eesmärk on sõnastada lahendusi küsimustes, mis mõjutavad laiemalt kunstielu tulevikuarenguid ja sõlmpunkte. Nii ei ole tegu pelgalt dokumendiga, vaid lahendusi käivitava tööriistaga, millest on juba alguse saanud mitmed uued ettevõtmised. Visioonipäeval küsime, mis on juba tehtud ja mis võiksid olla tulevikku vaadates järgmised sammud. 

Eesti Kunstnike Liidu, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse eestvedamisel valmis kunstivaldkonna arengukava kunstiinstitutsioonide ja vabakutseliste tihedas koostöös. 2021. aastal toimusid aruteluringid eri teemadel, kus kaasamõtlejatena osales üle 100 inimese. 

Küsimuste korral aitavad Elin Kard (elin.kard@eaa.ee), Kaarin Kivirähk (kaarin@cca.ee) ja Kadi-Ell Tähiste (kadi-ell@kael.ee).

Arengukava trükifail: https://shorturl.at/rEV18
 

Back to top