Breadcrumb

EKL volikogu 2022–2025

EKL juhatuse liikmed:

Elin Kard (EKL president)
On lõpetanud Tallinna Kergetööstustehnikumi ja Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti eriala ning kaitsnud magistrikraadi kunsti erialal ning jätkab õpinguid Eesti Kunstiakadeemia doktorantuuris. Ta on töötanud Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse projektijuhina, Eesti Kunstiakadeemias dotsendina ja alates 2003. aastast juhib Hobusepea ja Draakoni galeriid Tallinnas. Aastatel 2013–2019 töötas EKLi asepresidendina ja aastatel 2019–2022 liidu presidendina.

Vano Allsalu (EKL asepresident)
On lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti erialal. Ta on töötanud õppejõuna Eesti Kunstiakadeemias, Tartu Ülikoolis ja Sally Stuudios ning loovdirektorina reklaamibüroos Zoom. Ta on SA Kunstihoone nõukogu liige, Eesti Maalikunstnike Liidu juhatuse liige ja Tartu Kunstikooli nõunike kogu liige. Aastatel 2013–2019 töötas ta EKLi presidendina ja aastatel 2019–2022 liidu asepresidendina.

Alaliitude esindajatest volikogu liikmed:

Kerstin Rei (Eesti Akvarellistide Ühendus)
Esindab volikogus Akvarellistide Ühendust. Kerstin Rei (1981) on lõpetanud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis skulptuuri eriala ja täiendanud end Ioannina Ülikoolis Kreekas. Lisaks lõpetanud Tartu Ülikoolis sotsiaalteaduskonna bakalaureuseõppe. Kerstin Rei on Eesti Akvarellistide Ühenduse liige, alates 2021. aastast ühenduse juhatuse liige ja alates juulist 2024 juhatuse esinaine. Kerstin Rei osaleb aktiivselt näitustel alates 2015. aastast.

Kulla Laas (Fotokunstnike Ühendus)
Esindab volikogus Fotokunstnike Ühendust. On kuraator, kunsti- ja haridustöötaja. Ta on õppinud fotograafiat ja vabasid kunste Eesti Kunstiakadeemias ning täiendanud end Emily Carr University Art+Design’is Vancouveris, Kanadas. Vahemikus 2013–2017 oli Laas kunstnike kollektiivse platvormi Rundum algatajaliige ja üks vedajatest ning 2017. ja 2019. aastal Tallinna Fotokuu biennaali publikuprogrammide juht. Hetkel töötab Laas lektori ja täiendõppe koordinaatorina Eesti Kunstiakadeemias ning on kuraator ja projektijuht Eesti Fotokunstnike Ühenduse juures.

Rita Randmaa (Eesti Keraamikute Liit)
Esindab volikogus Keraamikute Liitu ning on selle esinaine. Randmaa on lõpetanud EKA keraamika eriala magistrikraadiga. Randmaa on osalenud erinevatel isik- ja grupinäitustel alates 1998. aastast ning lisaks loomingule asutanud Meistrite Hoovi Keraamikakoja.

Merle Kannus (Eesti Klaasikunstnike Ühendus)   
Esindab volikogus Klaasikunstnikke Ühendust. Kannus on omandanud hariduse  EKA klaasikunsti osakonnas. Kannus on töötanud joonisfilmi animaatorina, tõlkijana,  värviõpetuse lektorina, tootedisaineri, VJ ja lilleseadjana. Kannus omab erinevaid ruumilahenduis pakkuvat kaubamärki EKDesign.

Marko Kekišev (Eesti Kujundusgraafikute Liit)
Esindab volikogus Kujundusgraafikute Liitu. Marko Kekišev on ERKI lõpetanud disaini erialal. Tegutsenud lisaks graafilisele disainile ka õppejõuna, reklaamifirmades Kolm Karu ja Zavod BBDO AD-na, kriitikuna, kuraatorina. Hetkel töötab Kõrgemas Kunstikoolis Pallas Meediadisaini osakonnas professorina ja OÜ Siirup graafilise disainerina. On legendaarse Haapsalu Graafilise Disaini Festivali eestvedaja ja korraldaja.

Tüüne-Kristin Vaikla (Kujunduskunstnike Ühendus)
Esindab volikogus Kujunduskunstnike Ühendust. On ruumiuurija ja praktiseeriv sisearhitekt, keda huvitab ruumi sotsiaalne ja kunstiline mõõde. Omandas disainihariduse Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis ja kaitses doktorikraadi loomepõhise uurimusega muutuvatest ruumilistest väärtustest.
2019–2022 juhatas külalisprofessorina EKA sisearhitektuuri osakonda ning oli BA ja MA õppekavade juht. Vaikla on valitud RMIT-i ülikooli kaasprofessoriks Melbourne’is, juhendab doktorante ja osaleb Euroopa Sisearhitektuuri Nõukogu (ECIA) töögruppide töös. Kirjutab väljaannetes Sirp, Maja, Estonian Art ning avaldab uurimuslikke artikleid välisajakirjades. Ta on värske kunstiresidentuuri KORDON kaasasutaja ja kuraator Hiiumaal ning otsib ajalooliste hoonete ruumilisi väärtusi Tallinna muinsuskaitses.

Gea Sibola-Hansen (Eesti Kujurite Ühendus)
Esindab volikogus Kujurite Ühendust ja on selle esinaine. On lõpetanud ERKI skulptuuri erialal ja töötanud lisaks tegevusele kunstnikuna Rootsi Kuningriigis ja Eestis õppejõuna ja restauraatorina monumentidel ja muinsuskaitse all olevatel fassaadidel Euroopas, näituste kuraatorina ning on paljude avaliku ruumi kunstiteoste autor.

Virve Sarapik (Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing)
Esindab volikogus Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingut. Virve Sarapik on lõpetanud ERKI  graafikuna ja kaitsnud doktorikraadi Tartu Ülikoolis semiootika ja kulturoloogia erialal.  Ta on töötanud EKA-s assistendi, dotsendi, vanemteaduri, erakorralise professorina  ja professorina. On töötanud ka Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuses, Eesti  Kirjandusmuuseumis vanemteadurina ja kultuuriteooria töörühma juhina.  Töötab EKA kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi juhatajana.

Mae Kivilo (Eesti Lavastuskunstnike Liit)
Esindab volikogus Eesti Lavastuskunstnike Liitu. Õppis aastatel 1988–1993 Tallinna Kunstiülikoolis tekstiilikunsti, lõpetas 1996. aastal stsenograafia erialal (juhendajad Aime Unt ja Liina Pihlak), osales aastatel 1983–1992 Tõnis Vindi stuudios. On töötanud vabakutselise kunstnikuna, Vanalinnastuudios peakunstnikuna ning pikki aastaid Vanalinna Hariduskolleegiumi kunstiõpetajana. Lisaks teatri- ja filmitööle ning näitustel osalemisele on kujundanud ja illustreerinud raamatuid ning loonud ruumi- ja näitusekujundusi. Mae Kivilo on Eesti Kunstnike Liidu (1997), Eesti Teatriliidu ja Eesti Lavastuskunstnike Liidu liige.

Tiiu Rebane (Eesti Maalikunstnike Liit)
Esindab volikogus Maalikunstnike Liitu ja on selle esinaine. On lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti eriala ja Tallinna Ehituskoolis restaureerimise eriala. On lõpetamas õpinguid EKA kunstiteaduse instituudi magistriõppes. On lisaks tegevusele kunstnikuna paljude näituste  ja projektide kuraator ning töötab EKL Muhu Kunstitalu projektijuhina.

Jaan Pärn (Eesti Metallikunstnike Liit)
Esindab volikogus Metallikunstnike Liitu. On lõpetanud ERKI metalliehistöö erialal. On töötanud Vabariiklikus Restaureerimisvalitsuses arhitektina, Vabaõhumuuseumi asedirektorina, Eesti Kunstiakadeemias õppejõuna, 25 aastat ehtekunstik-ettevõtjana stuudiogaleriis Helsingis ja Filmilaenutuse ja Reklaami Valitsuse kunstilise toimetajana. On Meistrite Hoovi looja, Metallikunstnike Liidu esimees ja ehtekunstnik.

Thea Pilvet-Martinson (Eesti Moekunstnike Ühendus)
Esindab volikogus Moekunstnike Ühendust. On lõpetanud EKA moekunstnikuna ja töötanud Kunstiülikooli moeosakonnas õppejõuna. Ta on Eesti Moedisaini Liidu ja Moekunstnike Ühenduse juhatuse liige ning praegusel hetkel disainib ning toodab rõivaid kaubamärgi  ALTHEA nime all. On olnud ka Eesti moekunsti suurima auhinna Kuldnõel nominent.

Pille Kivihall (Eesti Nahakunstnike Liit)                                       
Esindab volikogus Nahakunstnike Liitu. On lõpetanud ERKI nahkehistöö erialal, töötanud Kunstitoodete Kombinaadi ARS kunstilise juhina ja Eesti Nahkehistöö konsultandina. On Katariina Gildi ja gildi nahakoja asutaja. Lisaks näitusetegevusele kunstnikuna on olnud Nahakunstnike Liidu esinaine, korraldanud mitmeid näituseprojekte ja seminare ning on õppejõud.

Riina Grethiel Leppoja (Studio 22)
Esindab volikogus alaliitu Studio 22. Olles hariduselt ajaloolane, on ta juba aastakümneid uurinud erinevaid usundeid ja esoteerilisi traditsioone ning neis peituvat visuaalset ja mütoloogilist märgikeelt. On aastast 1993 Eesti Kunstnike Liidu liige ning alates 1980. aastate keskpaigast on ta esinenud näitustel nii Eestis kui väljaspool Eestit. Kunstnikuteed alustas Tõnis Vindi stuudios. Alates aastast 2018 tegutseb ta ka kuraatorina Studio 22 rühmanäituste korraldamisel.

Eve Kiiler (Sõltumatute Ühendus)
Esindab volikogus Sõltumatute Ühendust. On lõpetanud ERKI sisearhitektuuri ja mööblidisaini erialal, Goldsmiths kolledži kultuuriteooria eriala ning Aalto Ülikooli kunsti, disaini ja arhitektuuri doktorikooli. On töötanud EKA fotokeskuse õppejõuna, fotograafia osakonna juhataja ja õppekava juhina ning professorina. Töötab Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis.

Rauno Thomas Moss (Tartu Kunstnike Liit)
Esindab volikogus Tartu Kunstnike Liitu. Rauno Thomas Moss (1977) on õppinud Tartu Kunstikoolis skulptuuri ja kunstilise kujundamise ning maali erialal ja Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas maalikunsti erialal ning tal on  magistrikraad semiootikas. Aastast 2002 oli Moss Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna kultuuriteaduste ja kunstide instituudi joonistamise, plastilise anatoomia ja üldkompositsiooni lektor. Hetkel töötab õppejõuna Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas ja EKA Tartu eelakadeemias arhitektuuri ja sisearhitektuuri erialajoonistamise õppejõuna. Publitseerib filmi- ja kujutavakunsti kriitilisi artikleid ning on Eesti Semiootika Seltsi (ESS) liige aastast 2001 ja Tartu Kunstnike Liidu liige aastast 2004.

Aet Ollisaar (Eesti Tekstiilikunstnike Liit)
Esindab volikogus Tekstiilikunstnike Liitu. On lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia tekstiili erialal. On lisaks aktiivsele tegevusele kunstnikuna koostanud trükiseid, korraldanud tekstiilikunstnike liidu aastanäitusi ja preemiate väljaandmist ning on ka Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakonna professor ja juhataja.

Jaan Saar (Eesti Vabagraafikute Ühendus)
Esindab volikogus Vabagraafikute Ühendust. On õppinud inglise keelt Tartu Ülikoolis ja lõpetanud Tallinna Kunstiülikoolis graafika eriala. Ta on täiendanud end Belgia firmas Barco Graphics väärtpaberite kujundamise alal. Saar on töötanud trükikojas Vaba Maa ja alates aastast 2000 endale kuuluvas osaühingus Saar Graafika. Alates 2023. aastast on ta Vabagraafikute Ühenduse liige ja alates 2024. aastast juhatuse esimees.

Suurkogul valitud volikogu liikmed:

Jaan Elken
On lõpetanud ERKI arhitektuuriteaduskonna, maalikunstnik, kunstikriitik, kuraator ja kunstipedagoog. Aastatel 1997–2018 Tartu Ülikooli kultuuriteaduste ja kunstide instituudi maalikunsti õppetooli professor, 2018. aastast Tartu Ülikooli Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna emeriitprofessor. Aastatel 1999–2013 oli Eesti Kunstnike Liidu president.

Mihkel Ilus
On õppinud Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna kunstide osakonnas, Eesti Kunstiakadeemias ja Tallinna Ehituskoolis. Tegutseb maali- ja interdistsiplinaarse kunstnikuna, kuraatorina ning töötab EKA-s maaliosakonna meistri ning külalis-assistendina.

Loit Jõekalda
On lõpetanud ERKI graafikuna. Ta on kujundanud mitmeid õpperaamatuid, kogumikke ja ilukirjandusteoseid, on olnud aktiivselt tegev graafikakoja töös, juhtinud Eesti Vabagraafikute Ühendust, olnud Tallinna Joonistustriennaali üks eestvedajaid. Jõekalda on Eesti Muinastaide seltsi, Eesti–Saami Ühenduse ja Soome Muinastaide seltsi liige. Hetkel töötab liidu SA Kunstitaristu kunstikogu koordinaatorina.

Kirke Kangro
On lõpetanud EKA skulptuuri ja interdistsiplinaarsete kunstide erialal. On töötanud EKA skulptuuriosakonna dotsendina, juhatajana ja professorina. Alates 2016. aastast töötab EKA vabade kunstide teaduskonna dekaanina. Lisaks tegevusele kunstnikuna on kujundanud raamatuid ja kureerinud erinevaid projekte.

Eve Kask
Eve Kask on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonna raamatukujundajana. Kask on töötanud graafika, (kunstniku)raamatu, fotograafia, video ja installatsiooni meediumites, välja andnud neli autoriraamatut, kureerinud koostöös mitmeid rahvusvahelisi näitusi. Oli Tallinna Graafikatriennaali president aastatel 1998–2014. 

Tiiu Kirsipuu
On lõpetanud ERKI skulptuuri erialal. On töötanud Nõmme Pioneeride Majas õpetajana, EKA-s õppejõuna, EKA Rakenduskunsti Kolledži ja Tallinna Ülikooli õppejõuna. Lisaks tegutsemisele skulptorina on kureerinud ja kujundanud mitmeid näituseid ning on paljude avaliku ruumi kunstiteoste autor. On olnud aastaid Tallinna Kunstihoone nõukogu ja Amandus Adamsoni muuseumi nõukogu liige. On Eesti Kujurite Ühenduse juhatuse liige. 2019. aastal pälvis loomingulise tegevuse eest presidendilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Kristi Kongi
Kristi Kongi on õppinud maali Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (2004–2008) ning lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti erialal magistriõppe (2008–2011). Teda on autasustatud Noore Kunstniku preemiaga (2011), Sadolini kunstipreemiaga (2013) ja Konrad Mäe preemiaga (2017) ning nomineeritud 2016. aastal Köler Prize preemiale. Kristi Kongi on Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna dotsent.

Krista Leesi
Krista Leesi on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli klaveri erialal 1987. aastal ja Eesti Kunstiakadeemia magistriõppe 1993. aastal tekstiili erialal. Krista Leesi on kauaaegne Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini osakonna õppejõud. Krista Leesi esineb aktiivselt näitustel nii Eestis kui välismaal ja on samaaegselt tegelenud nii teravmeelse unikaalloomingu kui ka praktiliste väikeseeriatega.

Mare Mikof
Mare Mikof õppis aastatel 1961–1971 Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis skulptuuri ning aastatel 1962–1964 Tartu Ülikoolis ajalugu. Mikof on enamiku elust olnud vabakutseline kunstnik, kuid on episoodiliselt töötanud ka restauraatorina, kunstikombinaadi ARS monumentaalateljee peakunstnikuna ja aastatel 1998–2001 Tallinna linnakunstnikuna. Ta olnud on skulptuuriõpetaja ja professor Eesti Kunstiakadeemias ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias.

Tanja Muravskaja
Tanja Muravskaja on õppinud ajakirjandust Tallinna Ülikoolis, fotograafiat Eesti Kunstiakadeemias ja täiendanud end Westminsteri Ülikoolis. Teda on tunnustatud Valgetähe V klassi teenetemärgi, Kultuuriministeeriumi riikliku stipendiumiga, Sadolini kunstipreemiaga ja ta on pälvinud Köler Prize’i grand prix (2018). Muravskaja oli kunstnikupalga saaja aastatel 2017–2019.

 

Tagasi algusesse