Üritused

Henri Hütt, Veiko Tubin „Sisenemine sisenemisse“
Täna algab Kõheda Vastasmõju Festival
03.04.2020 kuni 06.04.2020
Täna avab loominguline platvorm e⁻lektron oma esimese tegutsemise hooaja Kõheda Vastasmõju Festivaliga. e⁻lektron on üks kahest lõppvooru jõudnust, kellele Eesti Kultuuriministeerium eraldas Sakala 3 konkursi lõppedes rahalise toetuse.   Seni kuni teatriuksed tegijatele ja vaatajatele suletud on, püüame me luua simulatsiooni, mis taastaks need puuduvad tegurid. Kas ja mil viisil kollektiivne kunstikogemus uuenenud oludes võimalikuks osutub, selgub Kõheda Vastasmõju Festivalil.   Teater on sotsiaalne, kollektiivne kunstivorm – teos „juhtub“ kõigi osalejate koosmõjul ühes ruumis jagatud ajahetkel. Meid huvitab, mis on teater ilma teatrita, teater ilma lava, sameti ja prožektoriteta, teater ilma naeru ja silmavaatamiseta. Kuidas teatri põhiomadusi virtuaalses esituskeskkonnas taasluua?  
Eesti Maalikunstnike Liidu kuraatornäitus „Park sinu südames“
Näitus lükkub edasi juunikuusse!   Kuraator Vilen Künnapu Näituse kujundus: Tiiu Rebane, Kaarel Eelma Eelmisel aastal Kastellaani majas toimunud EML näitus Park osutus üllatavalt värskeks ja ligitõmbavaks väljapanekuks. Näitus Park 2 on selle mõtteline jätk.   Näituse märksõnadeks oleksid Park sinu südames, Unenäopark, Paradiisipark, Kvantpark. Kui park kujutab endast eelkõige organiseeritud loodust ja ruumi, siis park sinu südames on eelkõige korrastatud mõtte- ja tundemaailm. Maailm on totaalselt muutumas. Tundub, et ka kunstimaailm seab ümber oma eesmärke. Intellektuaalsus ja kavalus on asendumas sügavama sisevaatlusega.
VINN x OJASTE x VEEGEN x LAURITS A-galerii akendel
Eesti riigis on välja kuulutatud eriolukord ning seetõttu jäävad lähiajal ka A-galeriis ära kõik avalikud üritused. Avamisi ega vestlusi kunstnikega me mõnda aega läbi ei vii, seega jäävad ära uue aknanäituse VINN x OJASTE x LAURITS x VEEGEN avamisõhtu ning laupäeval, 14.03 toimuma pidanud kunstnikuvestlus Mari Relo-Šaulyse ja Adolfas Šaulysega. Uue aknanäituse paneme siiski plaanitud ajaks akendele üles ning intervjuusid kunstnikega saab lähitulevikus vaadata A-galerii Youtube'i kanalist. Anname märku, kui kunstnikuvestlused seal üleval on.   Galerii on jätkuvalt avatud, kuid soovitame tutvuda ka meie veebipoega. Veebipoes tehtud ostud postitame samal päeval. Hoidkem endid ja oma tervist ning hoidugem paanikast.   Teie
Eike Eplik „Biomass – kummitus nurgas“
Anname teada, et viiruse ohjamiseks, toimub Eike Epliku näituse avamine kitsamas ringis. Oodatud on eelkõige kunstniku ja galerii lähemad sõbrad ja asjaosalised. Haigusnähtude puhul, välisreisi järgselt või kui olete lähedalt kokku puutunud hiljuti reisinutega palun jääge koju, hoidke ennast ja teisi!    Publikule on näitus avatud alates kolmapäevast 18. märtsist. Kogo galerii jääb esialgu avatuks tavapärastel aegadel K–R 13–19, L 13–18. Soovitame vaadata enne külastuse planeerimist meie kodulehte www.kogogallery.ee või Facebook lehte.   Kogo galeriil on rõõm esitleda skulptori ja installatsioonikunstniku Eike Epliku isikunäitust, mida saadavad Mehis Heinsaare tekstid.  
Ida-Virumaa uus kunst näitusel „ZE+F“
Ida-Virumaa uus kunst näitusel „ZE+F“
12.03.2020 kuni 30.05.2020
Kunstinäitus „ZE+F“ Ida-Virumaa uus kunst.   Kuus kunstnikku: Eduard Zentsik, Vova Kopõlov, Elizaveta Saveljeva, Sofia Lanman, Oleg Trofimov, Ilya Jakovlev.    Autorid sündisid ja elavad Eesti kirdepiiril. On huvitav vaadata, millised kunstiteosed sünnivad uuel põlvkonnal,  millest need tulenevad ja miks. Iga kunstnik paneb välja 5 teost, mis on loodud omapärasel moel.  Töödes esineb individuaalne ja tänapäevane maailmanägemine.   Püüdlus täiuslikkusele või soov iseendaks jääda? Kunst ei pruugi vastata nendele küsimustele, kuid on suuteline ise küsima. Umbkaudne lahtimõtestamine ja mitmekihiline tõlgendus. Lõuendid suhtlevad vaatajatega kujutiste abil. 
Kadi Pajupuu ja Marilyn Piirsalu näitus „Ratsurada”
Seoses eriolukorra kehtestamisega on HOP galerii suletud!    Neljapäeval, 12. märtsil kell 17.00 avatakse HOP galeriis Kadi Pajupuu ja Marilyn Piirsalu näitus „Ratsurada“.  
Reimo Võsa-Tangsoo [ 1 | 2 ]
Reimo Võsa-Tangsoo [ 1 | 2 ]
11.03.2020 kuni 04.04.2020
Näitus on seoses eriolukorra kehtestamisega teadmata ajani suletud!   Näituse lähtepunktiks on stseen Michelangelo Antonioni filmist Blow Up, kus miimid mängivad tenniseväljakul tennist ilma reketite ja pallita. Antud stseen on minu jaoks ilus kujund meid ümbritsevale konstrueeritud tõelisusele ja kriitika meie igapäevaste tegevuste tõsidusele/tõsiseltvõetavusele. See näitus on esimene näituste seerias, milles ma keskendun reaalsuse/virtuaalsuse omavahelistele suhetele ning nende erinevatele aspektidele.  
Ashot Jegikjan. Jalutuakäik 7. 2020
Respekteerides tervist on Haus Galerii kuni 1. maini 2020 juhuslikele sisseastujatele suletud. Oleme avatud vaid külastajatele eelneva kokkuleppe alusel tavapärastel tööaegadel E-R 10 – 18 ja L 11- 16. Soovist galeriid  külastada saate meile samal või eelneval päeval teada anda. Vastame operatiivselt kõigile e-kirjadele ja telefonidele kuna keegi meist on alati galeriis olemas.     Lisainfo: Tel: +372 6 419 471 Gsm: +372 52 77 334 E-post: haus [at] haus.ee    
Arrak 21. sajandil!
Arrak 21. sajandil!
09.03.2020 kuni 04.04.2020
Respekteerides tervist on Haus Galerii kuni 1. maini 2020 juhuslikele sisseastujatele suletud. Oleme avatud vaid külastajatele eelneva kokkuleppe alusel tavapärastel tööaegadel E-R 10 – 18 ja L 11- 16. Soovist galeriid  külastada saate meile samal või eelneval päeval teada anda. Vastame operatiivselt kõigile e-kirjadele ja telefonidele kuna keegi meist on alati galeriis olemas.     Lisainfo: Tel: +372 6 419 471 Gsm: +372 52 77 334 E-post: haus [at] haus.ee     Olete kutsutud Jüri Arraku näituse avamisele esmaspäeval, 9. märtsil kell 18.00 Haus Galeriis.  
Jaan Elken
Reedel, 13.märtsil kell 17.00 toimub Uue Kunsti Muuseumis   Jaan Elkeni (kuraatori) ringkäik Eesti Maalikunstnike Liidu aastanäitusel GLOBAALNE/LOKAALNE.   Sissepääs muuseumi piletiga.   Näituse info on leitav siin.   Lisainfo: Pärnu Uue Kunsti Muuseum Tel: +372 443 0772 Esplanaadi 10, Pärnu www.mona.ee E–P 9.00–19.00

Lehed