Üritused

„Tingel-tangel“, Mara Ljutjuk, 2014
Mara Ljutjuki näitus „Ringlus“
21.11.2019 kuni 31.12.2019
Neljapäeval, 21. novembril kell 17 avatakse Mara Ljutjuki näitus „Ringlus“. Näituse teemaks on kunstniku elu erinevatel perioodidel, eriti emaks olemine ja mis ta on kaasa toonud. Näitus jääb avatuks aasta lõpuni.   „See näitus on kokkuvõte minu hiljutisest eluperioodist, kus olen seisnud silmitsi kõigega, mis elu andjaks saamine ja emaks olemine on endaga kaasa toonud“, ütleb kunstnik. „Iga uue elu andmisel tunned, kuidas kõik, mis olid naise ja kunstnikuna selleks ajaks üles ehitanud,taas kord laiali laguneb ning see oma mina lahustub lihtsalt pikaks-pikaks ajaks olulisemate asjade vahele ära.“   Kunstnik on justkui nähtamatu aga vajalik kivi ühes kiviaias. Talle on saanud üha selgemaks naiseks olemise „võlu ja valu“. „Igapäevase elu kõrval tekib vastukaaluks teadmine, mida tahad ja millest sa enam loobuda ei saa.“
Arne Maasik näitus „Pusad”
Arne Maasiku näitus „Pusad”
19.11.2019 kuni 31.12.2019
Arne Maasik näituse "Pusade" avamine Rae Kunsti Platsis (Rae Kultuurikeskuses) 20. november kell 19.00.   2000. aastal hakkas Arne Maasik süstemaatiliselt võsa pildistama ja aastate jooksul on „Pusade“ nimeline sari pidevalt kasvanud ja moodustanud ta loomingust üha silmatorkavamat osa. Kui Maasik pildistaks arhitektuuri nii, nagu pildistavad loodusfotograafid loodust, oleks tema piltidel kas üksikud tänavasildid või Kuidas valida koerale või kassile õiget toitu? Aga tema hoopis pildistab loodust nii, nagu arhitektuurifotograafid maju pildistavad.  
Jüri Arraku näitus „Surematu“
Näituse avamine 18. novembril kell 16.00.   „Oma viimaste aastate väga isiklikke joonistusi avalikkusele näidates tagab Arrak endale  staatuse „surematu“, arvas  Mark Soosaar väljapanekut Tallinnas nähes. „Kahtlustasin Jürit endale maailma kunstiajaloos koha kätte võitmises juba eelmise sajandi 60-ndate aastate lõpus, kui ühel sügisööl tema esimest näitust läbi Vabaduse väljaku Kunstisalongi akende nägin. Nüüd on Jüri sellele pjedestaalile kohale jõudnud“, lisas Soosaar.   Uue Kunsti Muuseumis avaneval näitusel vahelduvad igavikulised maastikud aastatuhandeid kestnud konfliktidega elusolendite vahel.  See on XXI sajandi visuaalne piibel, mille kohta väljapaneku koostaja kunstiteadlane Tamara Luuk on arvanud nii:  
Näitus „Lift”
16.november 20.00 KuKu Klubis   Laupäeva õhtul esinevad kunstikeldris artistid mitmelt rindelt!   Seintel on Mall Parise maalinäitus „Lift”,  lavalaudasid nõtkutavad  Eesti ja naabermaade kunstnikud performance´ite, muusika ja heliuuringutega.   Nelja tunni jooksul kohtuvad KuKu Klubi lavalaudadel psühhedeelse elektropungi grupp PVC16 (rus/usa/est), etenduskunstnik Kaarel Kütas (est), elastse kõriga vokaaalartist eleOnora (est), vürtsmagus laulja/laululooja Spice Mouse (est), müriseva kitarriga jutuvestja Kivi Larmola (fin/est) väntgrammafoni DJ Koff-Eini (fin) ja pisut kaasaegsem, vinüüli-ja cd-DJ Aivar Meos.   _______________________________________________   KAAREL KÜTAS – kohalolu / perfromance kunst
Ulvi Haagensen’s solo show “Distracting the workers
Ulvi Haagensen „Töölisi peibutades“
15.11.2019 kuni 27.11.2019
Ulvi Haagenseni isikunäitus “Distracting the workers / Töölisi peibutades” EKA Trepigaleriis on avatud 27. novembrini. Kuna tegemist on aknast vaadeldava näitusega, saab seda vaadata ööpäevaringselt.   „Töötan kunsti ja igapäevaelu piiril. Erilise rõhuasetusega kunstitegemise ja koduse koristamise tavadele keskendun kunsti ja argielu puutepunktidele, et teada saada, millised on nende omavahelised piirjooned, kattuvused ja mitmetimõistetavused. Oma töös aitavad mind kolm kujutletavat abilist – kunstnik-koristaja, kunstnik-uurija ja kunstnik-bricoleuse. Koos teeme, koristame, mõtleme ja kirjutame. See installatsioon on vaade meie töö- ja mõtlemisruumi,“ kirjeldab Haagensen oma uut näitust.
Luule Maari isikunäitus „Luuleraamatud“
Reedel, 15. novembril kell 17 avatakse harulduste kogu näitusesaalis köitekunstniku Luule Maari isikunäitus „Luuleraamatud“.   Näitust ühendavaks teemaks on luuleraamatud – nii eesti autorite looming kui ka maailma kirjandusklassika. Iga teos on saanud vastavalt sisule ja meeleolule omanäolise ning isikupärase kujunduse. Hinnatud kaasaegsete ja originaalsete kujundusvõtete kõrval on kasutatud ka klassikalisi köitekunstitehnikaid, sest neid valdab Luule Maar suurepäraselt. Köitekunsti restauraatorina on ta end kurssi viinud väga erinevate ajalooliste stiilide ja tehnikatega aplikatsioonist kuni lõiketehnikani. Tema köiteid iseloomustab julge värvikasutus ning väga hea materjali- ja kompositsioonitunnetus.  
Eesti Keraamikute Liidu aastanäitus 2019 „Õ”
Näituse avamine 15.11 kell 18.0   Eesti Keraamikute Liit tähistab meie armsale emakeelele pühendatud aastat. Aastanäitus pealkirjaga "Õ" ongi pühendatud eesti keelele ja meie erilisele õ tähemärgile. Õ kui õhkõrn õielumi või õnnelik õunauss, Õ kui Tõde ja Õigus või Õ kui õõnesvorm. Me tunneme uhkust õ lisandumise üle eesti keele alfabeeti, sest õ tähega kõlabki „kõik“ paremini kui keik.   Osalevad autorid: Mare Vichmann, Haidi Ratas, Kersti Karu, Maia Noorväli, Kärt Seppel, Kattri Takklaja, Kersti Laanmaa, Eliisa Ehin, Anne Türn, Kadi Hektor, Merike Hallik, Reeli Haamer, Rave Puhm, Helena Tuudelepp, Georg Bogatkin, Eva Berg, Kadri Jäätma, Ann Nurga, Karin Kalman, Külli Kõiv, Urmas Puhkan, Anu Rank – Soans, Rita Randmaa, Pille Kaleviste, Ene Tapfer, Üllo Karro, Tiina Kaljuste, Aigi Orav, Margit Mald, Margit Terasmees, Henriette Nuusberg – Tugi, Marget Tafel – Vahtra, Leena Kuutma, Jarõna Ilo  
RESKRIPT. Maarin Mürk ja Henri Hütt
Henri Hütt ja Maarin Mürk nihestavad, värskendavad ja mõtestavad ümber kultuurisündmuste formaate luues uue produktsiooniplatvormi RESKRIPT.   RESKRIPTi pidulik lavastatud gala ja esmaesitlus toimub 14. novembril kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis. Järgnevad aktsioonid toimuvad sel hooajal EKAs, EKKMis, Tallinna Kunstihoones ja Sõltumatu Tantsu Laval.
Marco Laimre’s exhibition “A.S.T.A. 1.0 / Black Flag Shadow”
Neljapäeval, 14. novembril kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimaja suures saalis Marco Laimre isikunäitus „A.S.T.A. 1.0 / Black Flag Shadow”.   „A.S.T.A. 1.0 / Black Flag Shadow” on installatsioone, maale ja fotosid sisaldav Marco Laimre isikunäitus, mille aineseks on postapokalüptilised FPS-RPG tüüpi arvutimängud. „A.S.T.A. 1.0 / Black Flag” on reaalne episood võimalikust arvutimängust, mis avaldub erinevate kaasaegses kunstis viljelevate võtete abil. Ekraanitõmmised, video-loop, absurdistatistika ning robokass Asta katkine prototüüp on elemendid, mida Tartu Kunstimaja suures saalis näha saab. Näitust on võimalik vaadata kolmes raskusastmes: kerges, raskes või õuduse võtmes.  
Kairo’s exhibition “Summer in the City”
Kairo isikunäitus „Suvi linnas”
14.11.2019 kuni 15.12.2019
Neljapäeval, 14. novembril kell 17.30 avatakse Tartu Kunstimaja väikeses saalis Kairo isikunäitus „Suvi linnas”.   Näitus toob vaatajate ette Kairo kümne loominguaasta jooksul valminud akrüülmaalide paremiku. Pesuehtsa naivisti loomingust voogab katkematu gauguiniliku lainena läbi andumus taimemotiividele, kirjudele mustritele, napilt riietatud naisterahvastele ja sõõrjatele ninasõõrmetele. Algusaastate Pöial-Liisi mõõtu lõuendid sirutavad end ajaga julgemalt välja ja moodustavad kokku kireva mosaiigi nähtud ilusast ja heast, vaevast ja viletsusestki.  

Lehed