Algas Georg Otsa mälestusmärgi ideekonkurss

16.05.2019

Tallinna Linnaplaneerimise amet kutsub kunstnikke, skulptoreid ja arhitekte osalema avalikul üheetapilisel ideekonkursil, mille eesmärk on leida ruumiliselt ja kunstiliselt kõrgetasemeline terviklahendus Georg Otsa mälestuse jäädvustamiseks linnaruumis.
 
Mälestusmärk plaanitakse rajada legendaarse laulja ja näitleja 100. sünniaastapäevaks 2020. aastal. Parima asukoha mälestusmärgi paigutamiseks selgitas välja Tallinna linnavalitsuse poolt kokku kutsutud Georg Otsa mälestusmärgi loomise ajutine komisjon, mille töös osalesid Tallinna linnavalitsuse, linnaametite, loomeliitude, linnavolikogu ja Estonia seltsi esindajad.
 
Võistlusala paikneb Estonia teatri ees Estonia pst 4 kinnistul - Estonia teater on Georg Otsa eluloos tähenduslik. Estonia lavalaudadel esitas Ots mitmed oma karjääri kõige tähenduslikumad rollid. 
On oluline, et mälestusmärk annaks edasi nii Georg Otsa tähtsust ja tähendust kui rikastaks linnaruumi. Mälestusmärk peab looma linnaruumi kunstiga laetud koha – andma põhjuse korraks seisatada. Võistluse tingimused jätavad osalejatele interpretatsiooniruumi leida mälestusmärgile linlasi kõnetav vorm ja käsitlus – nii nagu Georg Otsa rollid ja muusika kõnetasid väga eripalgelist publikut.
 
Ideekonkursi korraldamisel lähtutakse riigihangete seadusest ja ideekonkursi tingimustest. Ideekonkursi tingimused koostas Tallinna linnaplaneerimise ameti üldplaneeringute sektor dialoogis rahvusooper Estonia ning Estonia seltsiga. Tingimused on kooskõlastatud Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Kunstnike Liiduga.
 
Võistlustöö tuleb esitada Tallinna linnaplaneerimise ametisse hiljemalt 21. juunil 2019 kell 13. Hanke viitenumber riigihangete registris on 208274.
Tagasi üles