Ann Pajuväl & Misa Asanuma „Kevad ekspress“

22.02.2021

Neljapäevast, 25. veebruarist 2021 on Hobusepea galeriis avatud Ann Pajuvälja & Misa Asanuma ühisnäitus „Kevad ekspress“. Näitus jääb avatuks 15. märtsini 2021.
 
Põimides omavahel joonistust, keraamikat, betoontooteid ja leidobjekte, moodustab väljapanek uitava jutustuse mujal olemise igatsusest ja fiktiivsete maailmade loomisest oma igapäeva. Näitus kutsub meelelisele kiirrännakule, milles on segunenud varem tajutud esemete ja nähtuste lohutav tuttavlikkus ning mõttekujutelmade mängulised stseenid.
 
 
Kuhu sa lähed kui päevad ühte sulavad, kui sõõrmed igatsevad kevadet?
Kuhu sa lähed kui vajud unelusse?
lõikad läbi põõsaste
rada pidi
piki kõveraid ja nurki
mudaseid diagonaale tärkaval murul
 
Ann Pajuväli
 
Ann Pajuväli (1990) on omandanud magistrikraadi graafika erialal Eesti Kunstiakadeemias. Kunstnik elab ja töötab Tallinnas. Oma praktikas kombineerib Pajuväli joonistust ja sellest välja kasvanud kolmemõõtmelisi objekte, luues erineva ruumilisusega kujutisi ja keskkondi. Abstraheerides reaalse maailma esemeid, kuid säilitades universaalsete vormide tuttavlikkuse, püüab ta mängida äratundmise ja tundmatuse piiril.
 
Misa Asanuma (sünd. 1994) on Tallinnas resideeruv Jaapani kunstnik, kelle peamiste töövahendite hulka kuuluvad fotograafia, keraamika ja valmisesemed. Mistahes meediumi puhul asub Asanuma keskne fookus igapäevase lihtsal jälgimisel ja uuesti avastamisel. Kunstnik läheneb valitud objektidele ja kujutistele mänglevalt ja isegi banaalselt, et paljastada ebaõdusust, kummalisust ja vaevumärgatavat huumorit.
 
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Näituseid Hobusepea galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium ja Liviko AS.    
 
Lisainfo:
Hobusepea galerii
Tel: +372 56 451 591
      +372 52 85 324
      +372 6 276 777
E-post: galerii [at] eaa.ee
Hobusepea 2, Tallinn 10133
http://galerii.eaa.ee/hobusepea
K‒E 12.00‒18.00
Tagasi üles