Avatud konkurss residentuuriprogrammile: „Teispool mateeriat“

27.03.2020

Tallinna Kunstihoone, Kaasaegse Kunsti Keskus Tirana Art Lab ning Herz-Lab Karlsruhe Kunsti ja Meediakeskuses ZKM kutsuvad kunstnikke ja kunstivaldkonna uurijaid osalema residentuuris ühes kolmest toimumispaigast – Karlsruhes, Tallinnas või Tiranas!

Kaks kuud kestvaid residentuure korraldatakse mitmeaastase projekti „Beyond Matter“ raames, mida kaasrahastab Euroopa Liidu programm Loov Euroopa.

Osalejatelt oodatakse kunstiteose või teoreetilise idee valmimist, mis lähtuks projekti „Beyond Matter“ tuumküsimusest: kuidas saavad virtuaalreaalsuse tööriistad ja digiteerimine panustada erinevatesse materiaalsusega tegelevatesse kunstipraktikatesse ning võimaldada selle lõimimist muude vormidega nagu kogemus, visualiseerimine, kujutlusvõime, meeltega tajumine, ruumiline õhustik või vaimsus?

Residentuur pakub kunstnikele ja kunstivaldkonna uurijatele kaheks kuuks võimalust elada ja töötada Karlsruhes, Tallinnas või Tiranas. Eelistatud on projektid, mis kaasavad ja uurivad kohalikku konteksti. Residentidel on ligipääs vastuvõtva asutuse taristule ning residentuuri tulemuseks eeldatakse ettekannet. Residentuuri korraldajad katavad kõik reisi-, majutus- ja produktsioonikulud ning pakuvad osalejatele stipendiumit. Kõigis kolmes paigas toimub residentuur kahes ajavahemikus: 1. septembrist 31. oktoobrini 2020 ja 1. maist 30. juunini 2021.

Residentuuriprogramm toimub inglise keeles ning taotlusavaldusi võetakse vastu e-posti teel 30. aprillini 2020. Loe täpsemalt residentuuri sisu ning kandideerimise kohta Tallinna Kunstihoone kodulehelt

SA Kunstihoone on kaasaegse kunsti asutus, mille näituseprogrammi näeb kolmes galeriis Tallinna keskväljakul: Tallinna Kunstihoones ning samas lähedal asuvates Linnagaleriis ja Kunstihoone galeriis.
 
www.kunstihoone.ee
www.facebook.com/TallinnaKunstihoone
www.instagram.com/tallinnarthall
 
Lisainfo:
Corina L. Apostol
E-post: corina [at] kunstihoone.ee

Tagasi üles