Avatud konkurss: Ruperti residentuur kutsub eesti kunstnikke residentuuris osalema 2020. aasta juulis

25.05.2020

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja Ruperti kunstikeskus kutsuvad eesti kunstnikke ja kuraatoreid kandideerima Ruperti residentuurprogrammi 2020. aasta juulis. 
 
Link konkursile
 
Erandkorras pakub Rupert ühele eesti kunstnikule või kuraatorile tasuta osalemist programmis (täpsemad tingimused siin). KKEK katab osaleja sõidukulud. Kutsume üles kasutama Leetu jõudmiseks aeglast transporti (auto või buss). Valitud kunstniku või kuraatori kanda jäävad jooksvad elamiskulud.
 
KKEK ja Rupert soovivad kasutada COVID-19 pandeemia tõttu tekkinud olukorda, et tegeleda rohkem regiooni tundmaõppimisega ja siinsete kontaktide tugevdamisega. Kui piirid on osaliselt Euroopas veel sel suvel suletud, siis Baltimaade vaheline suhtlus saab endiselt jätkuda. Ruperti residentuur Vilniuses on tugeva programmiga põnev kunstikeskus, millega on olnud koostöö plaanis juba varemgi.
 
Ruperti residentuur asub Vilniuses, looduskaunis Valakampiai piirkonnas Nerise jõe kaldal, mida ümbritseb väike rand, põllud ja mets. Residentuurimaja Pakrantė on äsja ehitatud ja selle projekteeris tuntud leedu arhitekt Audrius Ambrasas. Majas asub kolm residentuuriateljeed ja mõned loovettevõtted. Residendile tagatakse 52 ruutmeetri suurune ateljee/eluruum koos poolkorrusega. Ateljee on sisustatud ja seal on wifi. Majas on veel lugemistuba, konverentsisaal ja köök, mis on kõik mõeldud residentidele kasutamiseks.
 
Rupert pakub residentuuris osalejale:
–       ateljee/eluruum
–       töövahendid
–       kuratoorne tugi (kohtumised ja tagasiside loomingule)
–       tugi haldusküsimustes
–       Aitab tutvuda Vilniuse kunstiväljaga
–       Jagab muud vajaminevat infot
 
Ruperti residentuuris on võimalik sealse tööperioodi lõpus viia läbi avalik üritus, kuid see pole osalejale kohustuslik.
 
Ruperti selle aasta fookusteemad on üksteisest sõltumine ja hool (interdependence and care), seega võiks kandideerija looming nende teemadega seotud olla. Siiski on oodatud kandideerima ka kõik teised huvilised.
 
Osalemiseks saatke portfoolio ja CV koos 1-leheküljelise motivatsioonikirjaga aadressile opencall [at] cca.ee

hiljemalt 8. juuniks. Palume materjalid esitada inglise keeles. Residentuur toimub juulis 2020.
 
Rupert on kunsti- ja hariduskeskus, mille eesmärk on luua tingimused kunstnike, mõtlejate, uurijate ja teiste loomeinimeste vaheliseks koostööks valdkondadevaheliste programmide ja residentuuride kaudu. Rupert on teadmistepõhine platvorm, mis toimib Vilniuse linna sotsiaalses ja kultuurilises raamistikus, hoides samal ajal tugevat rahvusvahelist fookust. Lisainfo Ruperti kodulehel
Tagasi üles