Eerik Haameri kunstiauhinnale saab veel kandidaate esitada kuni 30. detsembrini!

21.12.2019

Saaremaa Vallavalitsus koostöös Saaremaa Ekspertgrupi ja Kuressaare Raegaleriiga annab juba kolmandat korda välja Eerik Haameri nimelist kunstiauhinda!
 
Saaremaa Vallavalitsus kuulutas välja kandidaatide esitamise Eerik Haameri nimelisele kunstiauhinnale 1. oktoobrist - 30. detsembrini 2019.
 
Kunstiauhinna eesmärgiks on tunnustada silmapaistvaid saavutusi kunsti valdkonnas ja jäädvustada saarlasest kunstniku Eerik Haameri mälestust.
 
Eerik Haameri kunstiauhind on Saaremaa Vallavalitsuse ja Kultuurikapitali Saaremaa ekspertgrupi koostöös välja antav tunnustus, mis omistatakse eesti autorile, kelle 2019. aasta loomingus on kunstiliselt kõrgel tasemel leidnud mõtestamist Eestimaa saatus ja siinsete inimeste elu, kusjuures on eelistatud merega seotud saareline eluviis, kodumaalt välja rännanute käekäik mujal maailmas ja inimsust laiemalt puudutavad eksistentsiaalsed teemad ning üldinimlikud väärtused.
 
Eerik Haameri nimeline kunstiauhind koosneb mälestusesemest, aukirjast ja stipendiumist suurusega 2000 eurot ja see antakse üle 14. veebruaril 2020. aastal Kuressaare raekojas.
Lisaks saab tunnustuse väärinud autor võimaluse korraldada isiknäituse Kuressaare Raegaleriis järgmise aasta veebruaris.
 
Auhinna kandidaate võivad esitada kõik kunstiga seotud institutsioonid ning kandidaatideks saavad olla eri valdkondades ja tehnikates tegutsevad kunstnikud nii eksponeeritud üksikteoste kui ka näitusekomplektidega ja kunstiteadlased-kuraatorid näituseprojektide või trükistega, mis on avalikult eksponeeritud või välja antud jooksval kalendriaastal.
 
Kirjalikke ettepanekuid Eerik Haameri kunstiauhinnale koos asjakohase põhjenduse- ning dokumenteeritud materjaliga (fotod, video vms) oodatakse kuni 30. detsembrini (24.00) 2019 aadressile:
 
Kuressaare Raegalerii, Tallinna tn 2 , Kuressaare 93819, Saaremaa vald või e-mailile: raegalerii [at] kuressaare.ee.
 
Eerik Haameri nimeline kunstiauhind on omistatud varasemalt kunstnik Uno Roosvaltile 2017. aastal ja Karel Koplimetsale 2018. aastal.
 
Ootame väärikaid kandidaate!
 
Lugupidamisega,
Saaremaa Vallavalitsus, Kuressaare Kultuurivara, Kuressaare Raegalerii
 
Kunstiauhinna statuut.
Tagasi üles