Eesti Akvarellistide Ühenduse kevadnäitus Swedpanga peahoones

13.05.2019

Avatamine 15.05.2019 kell 15.00
 
Vee ja värvi vägi, mis lausa kutsub end avastama
 
Rõõm on näha, et pärast veidi vaiksemat kulgemist viimasel kümnendil võtab Eesti akvarellmaal taas tuure üles.
 
Seda kinnitab ka võimas ECWS (European Confederation of Watercolour Societies) näitus ja sümpoosion augustikuises Haapsalus, kus saame vaadata Euroopa erinevate maade kunstnike töid. Külalisi  on oodata 13 riigist, kokku üle 200. Töötoad ootavad osalejaid ja eksponeeritud on läbilõige Eesti vanema ning uuema akvarellmaali paremikust.
 
Avalöögi akvarellisuvele annab aga tänavu kevadel Swedpanga peahoones avatud Eesti Akvarellistide Ühenduse (EAÜ) näitus, mis kestab augustini. EAÜ on Eesti Kunstnike Liitu kuuluv professionaalsete kunstnike ühendus, kuhu kuulub  56 liiget, kelle hulgas on  maalikunstnikke,graafikuid , moekunstnikke, jne . Aasta-aastalt on liikmete arv kasvanud.  Ka rahvusvaheline suhtlus on muutunud .Eesti Akvarellistide Ühenduse liikmed on viimastel aastatel võtnud väga aktiivselt osa rahvusvahelistest akvarelli  väljapanekutest.
 
Nagu ütles Swedpanga näituse kuraator maalikunstnik Mari Roosvalt, on Swedpanga näituse eesmärk tuua esile ühelt poolt akvarellmaali õrna ilu ja muuta samas akvarellmaal märksa julgemalt ka  näituste kunstiks.  Akvarell on endiselt professionaalsetele kunstnikele suurepärane väljendusvahend. Akvarellitehnika on iidne, selle jälgi on leitud koguni vanast Egiptusest ja Hiinast, aga laiemalt hakkas see levima Euroopas 18. sajandil, kui briti kunstnik Joseph M. W. Turner viis oma eriliste ajalooliste, topograafiliste, arhitektuursete ja mütoloogiliste maalidega selle kunstiliigi täiesti uuele tasemele. Akvarell – see on uskumatult põnev ja eripalgeline avastamist ootav maailm!
 
Swedpanga näitusel Vee ja värvi vägi osalevad Eesti Akvarellistide Ühenduse liikmed: Tiiu Pallo Vaik, Anneliis Vabul, Marje Üksine, Marju Bormeister, Eve Ermann, Mari Roosvalt, Tiina Tammetalu, Paul Illimar, Rein Mägar, Naima Neidre, Epp Viires, Mari-Ann Hakk-Eve, Eleny Kasemets, Tuulikki Tolli Kerstin Rei, Elize Hiiop, Kadri Bormeister, Tiia Elken, Tiina Tarve, Toomas Rein, Pille Laub, Orest Kormašov, Merje Rääbis, Külli Tael.
 
Näitus on avatud 15.05. 2019 – 05.08.2019
 
Lisainfo:
Anneliis Vabul
EAÜ juhatuse esimees
Gsm: +372 5558 9048
E-post: anneliis [at] allaprima.eu

Mari Roosvalt

EAÜ juhatuse liige
Gsm: +372 551 4039
E-post: mari.roosvalt@artun

Külastamiseks pöörduge palun Swedbank Eesti peahoone ( Liivalaia 8, Tallinn ) privaatpanganduse valvelauda tööpäeviti 9-17 

 
Tagasi üles