Eesti Maalikunstnike Liidu aastanäitus „Aktimaal”

05.11.2019

Teisipäeval, 5. novembril, kell 18.00 avatakse Haus Galeriis, Uus tn. 17, näitus „Aktimaal”, kuhu meie nimekad maalikunstnikud on esitanud hulga intrigeerivaid visioone.
Teemakäsitlus näitusetööde tegemisel oli vaba, mis on jättis kunstnikele piisavalt palju tõlgendusruumi, et tahtmise korral akti varjus rääkida mistahes teemadel. Näitusesaal on tõepoolest mitmekesine - julge ja vaoshoitud, monokroomne ja värvide küllane, sõnakas ja vaikselt kõnelev.
 
Näituse kuraator Tiina Tammetalu: „Haus Galerii ülemises saalis saab näha Eesti elavate maaliklassikute paraadi! Uute aktimaalidega esinevad Jüri Arrak, Tiit Pääsuke, Lembit Sarapuu, Jaan Toomik, Valeri Vinogradov, Ilmar Kruusamäe, Marko Näetamm, Mati Kütt, Mari Roosvalt, Anne Parmasto, Mall Nukke, Vilen Künnapuu, Anatoli Strahhov, Enn Tegova, Mauri Gross ning paljud teised – kokku kolmekümmend üks autorit.” 
 
Paralleelselt Maalikunstnike Liidu näitusega avab selle näituse kuraator Tiina Tammetalu ka oma isiknäituse galerii alumisel korrusel: „Isiklik paradiis. Personal Paradise.” Eksponeeritud on nii õli- kui akrüülmaalid, mis kujutavad kunstniku isiklikke aia- ja linnavaateid nii mõtteist kui tegelikkusest.  
 
Eesti Maalikunstnike Liidu näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Tanker ja Loov Arhitektid. 
 
Mõlemad näitused jäävad avatuks kuni 2. detsembrini 2019.  
 
Lisainfo:
Haus galerii
Piia Ausman
E-post: haus [at] haus.ee
Tel: + 372 641 9471
Uus tänav 17, 10123 Tallinn
E - R 10.00 - 18.00
L 11.00 - 16.00
www.haus.ee
Tagasi üles