Frölich Preis 2020

06.01.2021

Aastavahetuse saginas on selgunud Eesti Nahakunstnike Liidu 2020. aasta Frölich Preisi laureaadid.

Auhinnažüriisse kuulusid Eesti Nahakunstnike Liidu liikmed Pille Kivihall ja Jane Rannamets, Eesti Kunstnike Liidu president Elin Kard ja kultuuriajakirjanik Tiina Kolk.

Laureaatideks valiti Sirje Kriisa ja Naima Suude.
 
Naima Suude
on jaganud vilunud ja elutarga kolleegi ja meistrina enamikule nahakunstnikest praktilisi nõuandeid ja jätnud eriala mällu jõulise isikupärase jälje. Ta on säravalt loominguline kunstnik, valmis katsetama uusi ja ebatüüpilisi töövõtteid kõrvuti klassikaliste tehnikatega. Tal on hämmastav kohanemisvõime ja tunnetuslik lust, mis paneb teda imetlema ning pälvib ilmselt kõigi kolleegide austust. Noorusliku hingega Naima Suudel ei ole eakus olnud takistuseks osaleda jätkuvalt näitustel.  Teda on autasustatud Eesti Vabariigi Valgetähe V klassi ordeniga.
 
Sirje Kriisa
on rahvusvahelise köitekunstinäituse Scripta manenti looja ja elushoidja läbi 25 aasta ehk veerand sajandit. Sirje Kriisa tõi meie köite peale pikka katkestust taas rahvusvahelisse pilti, suunas köitekunstnikke euroopalike väärtuste juurde ja kutsus Euroopa tagasi Eestisse. Ta on olnud meie köitekunsti tutvustaja, innustaja ja edendaja iga kuu, iga päev, iga tund; meie traditsioonirohke ja kordumatu kunsti hoolas ja murelik pihu peal hoidja ja kaitsja kogu südamest.
 
Eesti Nahakunstnike Liidu preemiaraha kapitaliks on Saksamaal Stuttgardi lähistel elava köitekunstikorüfee ja estofiili Hans Peter Frölichi rahaline annetus. Auhind antakse nahakunsti valdkonnas tegutsevale kunstnikule, kes on jooksval aastal paistnud silma näitustegevusega, innovaatiliste ideedega nahakunsti vallas, suurepäraste raamatuköidetega või kes on suutnud arendada nahakunsti valdkonda muul moel. Auhind anti esmakordselt välja 2018. aastal ja selle esimeseks laureaadiks oli Eve Hintsov, 2019. aastal Aino Lehis ja Eve Kaaret.
 
Eesti Nahakunstnike Liit
Tagasi üles