Inga Heamägi "PS. Psalmid ja prohvet Joonas valaskala kõhus"

15.05.2019

Tuntud kunstnik Inga Heamägi sõitis Tallinnast Viljandisse oma isikunäitusele paadiga.
Võimalik, et see on Sakala Keskuse 65-aastase ajaloo jooksul esimene kord, kui keegi on majja sõudepaadiga tulnud.
 
Teemad, millest graafik Inga Heamägi oma näitusel läbi kujundite räägib on sügavalt puudutavad ja väga tõsised, ometi on  töödes helgust, lohutust ja huumoritki. Sotsiaalse närviga kunstnik on leidnud oma viisi, et toime tulla rändekriisi valusate siiretega. 
 
Inga Heamägi on koos tütre Gudrun Koppeliga Wiiralti preemia 2019 laureaadid.
 
***
Kunstnik Inga Heamägi tegeleb oma isikunäitusel "PS. Psalmid ja prohvet Joonas valaskala kõhus" aktuaalsete teemadega nagu rändekriis ja selle tagajärjed.
 
"Me ise kardame ju oma maa ja tuleviku pärast, et meid on nii vähe. Kõik need valimiskampaaniad, üks partei soovib olla avatud, teine soovib kõik piirid kinni panna. Religioonidevaheline sõda – alati leiab ju mõne põhjuse, miks teisele poolele kallale minna." ütles Heamägi "Aktuaalsele kaamerale".
 
Oma teostes käsitleb Heamägi kristluse ja islami ühisosa, kasutades nii vanu õpetusi kui ka dokumentaalkaadreid tänapäevast.
 
"Meie käes on aastatuhandete kaupa inimkonna ajalugu ja samavõrra vigu ja põhjuseid, mille kõige nimel on  sõdu peetud ja inimesi tapetud. Meil on võimalus sellest õppida. Sest kõige tähtsam siin  Maa peal on Elu ja seda ei ole me ise loonud vaid meile on see antud väärtusliku kingitusena, mida peaksime hoidma ja kaitsma." sõnab kunstnik Inga Heamägi.
 
Näitus on avatud 13.05.– 07.06.2019
 
Lisainfo:
Laineli Parrest, galerist
Tel: +372 5901 8345 
 
Sakala keskus
Tallinna 5
71020 Viljandi
+372 433 3992
E-R 10.00 - 19.00
1. juunist 10.00 - 17.00
Tagasi üles