Jaan Krossi mälestusmärgi ideekonkurss

18.12.2019

Konkursi tähtaeg pikendatutd 19. veebruarini. 
 
19. veebruaril 2020 tähistanuks Jaan Kross: maailmatuntud proosakirjanik, luuletaja, esseist ja tõlkija 100. sünniaastapäeva. Jaan Kross oli ka Tallinna aukodanik.
 
Tallinna Linnavalitsus kutsub Teid esitama pakkumust avalikul üheetapilisel ideekonkursil, mille eesmärk on saada Jaan Krossi mälestusmärgi ideekavand: ruumiliselt ja kunstiliselt kõrgetasemeline skulpturaalne objekt, mis moodustab ümbritseva linnaruumiga hästitoimiva ja mõtestatud terviku.
 
Mälestusmärk rajatakse Tallinna Vanalinna Kullassepa tänavale. Võistlusel osalejatel palutakse valida 2 võistlusala vahel, millest mõlemal on mikroväljaku potentsiaal – skulptuurist ja ümbritsevast linnaruumist peaks tekkima koht Jaan Krossi ja tema mõtetega koosolemiseks.
 
Mälestusmärgi asukoht on inspireeritud vahetus läheduses asuvast kirjanike majast, kus paiknesid Jaan Krossi elu- ja tööruumid ning valmis suur osa Krossi loomingust. Asukoha mälestusmärgi paigutamiseks selgitas välja Tallinna Linnavalitsuse moodustatud ajutine komisjon, mille töös osalesid Tallinna Linnavalitsuse, linnaametite, loomeliitude ja linnavolikogu esindajad.
 
Tallinna abilinapea Vadim Belobrovtsevi sõnul jääb mälestusmärk Jaan Krossi lugu tulevastele põlvedele edasi jutustama – meenutama nii Krossi kui tähelepanuväärset isiksust kui ka Krossi romaane, mis kuuluvad eesti kirjandusklassikasse. Paiknedes väärikas ja paljukäidavas asukohas, kõnetab skulptuur nii turiste kui tallinlasi.
 
Ideekonkursi võistlusülesande koostas Tallinna Linnaplaneerimise Ameti üldplaneeringute sektor. Ideekonkursi korraldamisel lähtutakse riigihangete seadusest ja käesoleva ideekonkursi tingimustest. Auhinnatud tööde omandiõigus ja varalised autoriõigused (välja arvatud õigus teostamiseks) lähevad üle hankijale peale auhindade väljamaksmist.
 
Võistlustöö tuleb esitada Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalametisse hiljemalt 19.02.2020 kell 15.00. Eesmärgiks on seatud mälestusmärgi elluviimine Jaan Krossi juubeliaasta jooksul. Hanke viitenumber riigihangete registris on 217699. Hanke link.
Tagasi üles