Johanna Ilvessalo, Saija Koponen, Anne Tompuri ja Sofia Wilkman „Valguse toad”

10.04.2019

12.04 - 05.05.2019
Tartu Kunstimaja
 
Neljapäeval, 11. aprillil kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimaja suures saalis nelja Soome naiskunstniku näitus „Valguse toad”.

Kolme maalija Saija Koponeni, Anne Tompuri ja Sofia Wilkmani ning foto- ja installatsioonikunstniku Johanna Ilvessalo ühisnäitus tegeleb valguse, varjude, pimeduse, kosmilise, metafüüsilise, müstilise ja loodusliku kokkupuutepunktide kompamisega. Maailm vajab valgust nii laterna, majaka, taevatähe kui ka kunstiteose kujul.

Johanna Ilvessalo kasutab oma installatsioonides fotosid, valgust, varje ja heli. Saija Koponen, neljast noorim, maalib värvikirevaid kosmilisi maastikke. Anne Tompuri suured hallikasmusta ja valge erinevaid toone kasutavad lõuendid kujutavad müstilist ja varjatud reaalsust. Sofia Wilkman teeb samuti monokroomsetes toonides maastikulaadseid maale. Kõik need kunstiteosed viivad meid tundmatutesse ja võõrastesse maailmadesse, kus reaalsus asendub kujutelmadega.

Ateneumi Kunstimuuseumi direktor Marja Sakari on kirjutanud: „Kõik neli kunstnikku ja sõpra teevad kunsti erineval moel, kuid neid ühendab valgus. Teiseks neid koondavaks on lohutus. Nende teostes peitub lootus. Isegi kui need tegelevad keeruliste küsimustega, kätkevad nad siiski muutuse võimalust.”

Näitusega kaasneb eesti ja inglise keelne trükis, mille teksti on kirjutanud Marja Sakari.

Projekti on toetanud Soome Kunsti Arenduskeskus, Frame Finland ja Svenska kulturfonden.

 

Lisainfo:
Tanel Asmer
Tartu Kunstimaja produtsent
produtsent [at] kunstimaja.ee
5562 1192

www.kunstimaja.ee
facebook.com/kunstimaja
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12–18. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Tagasi üles