Kandideerimine kunstimessile Foto Tallinn

27.05.2019

Veel nädal aega kestab kandideerimine kunstimessile Foto Tallinn. Osalema on oodatud nii Eesti kui ka rahvusvahelised fotokunstnikud, galeriid ja projektiruumid. Tänavune Foto Tallinn toimub 27.-29. septembrini ja see on osa Noblessneri sadamalinnakus tööd alustava Kai kunstikeskuse avaüritustest.
 
Taotlemise info ja kandideerimisankeedi leiab Foto Tallinna kodulehelt: https://www.fototallinn.ee/kandideeri/
 
Varem Eesti Fotokunstimessi nime kandnud mess toimub sel aastal 9. korda. Foto Tallinna korraldajaks on Fotokunstnike Ühendus ja see kuulub Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali põhiprogrammi.

Kunstimessi osalejad valib avaliku konkursi tulemusena välja rahvusvaheline žürii, kuhu kuuluvad Bruno Barsanti (vabakutseline kuraator ja produtsent), Evita Goze (ISSP ja Self Publish Riga), Karin Laansoo (Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus ja Outset Eesti), Kati Ilves (Kumu kunstimuuseum) ja Niekolaas Johannes Lekkerkerk (The Office for Curating).

Foto Tallinnal on hea meel tänavu kuulutada välja partnerlus Outset Eesti ja Artproofiga. Outset Eesti toetab Eesti kunstnike teoste ostmist kunstimessilt Foto Tallinn. Ostetavad teosed valib välja rahvusvaheline žűrii ja need annetatakse hiljem Euroopa (foto)muuseumi avalikku kunstikogusse. Artproof paneb ühele Foto Tallinnal osalevale kunstnikule välja 5000 eurose produktsioonistipendiumi, mida kunstnik saab kasutada messile uue seeria produtseerimiseks.

Messile kandideerimise tähtaeg on 3. juuni 2019.

Lisainfo:
Helen Melesk & Kadi-Ell Tähiste
info [at] fototallinn.ee
www.fototallinn.ee

 
Facebook 
www.fototallinn.ee 
info [at] fototallinn.ee
Tagasi üles