Kordusteade: Vabakutselise loovisiku loometoetus

28.05.2020

Head kunstnike liidu liikmed!
 
Alates 22.04.2020 on loomeliitu kuuluvatel loovisikutel taotleda loomeliidu kaudu eriolukorra tõttu leevendatud tingimustel loovisiku toetust.
 
Seaduse ajutine muudatus näeb vabakutseliste loovisikute jaoks ette näiteks seda, et loometoetust võib taotleda ka isik, kes on viimase kahe aasta jooksul loometoetust saanud. Samuti on lubatud taotleda toetust, kui taotlemisele eelneval kuul on teenitud tulu kuni ühe miinimumpalga ulatuses. Toetuse saamise ajal võib vabakutseline loovisik samuti täiendavat tulu edasi teenida samas ulatuses, kui ta vastab seaduses toodud vabakutselise loovisiku definitsioonile. Need muudatused kehtivad alates 20. aprillist 2020 kuni 180 päeva peale eriolukorra lõppu.
 
Täpsema informatsiooni ja taotlusvormi leiate siit: https://www.eaa.ee/loometoetused
 
Loomeliidud jagavad toetusi oma liikmetele. Loomeliitu mittekuuluvate vabakutseliste loovisikute taotlusi menetleb Kultuuriministeerium, täpsema informatsiooni leiab siit: https://www.kul.ee/et/loomeliidud.
 
Loomeliitudele suunatakse eriolukorrast tingitult vajaduspõhiselt raha ka loometoetuste täiendavateks makseteks, kui nende eelarve on ammendunud.
Tagasi üles