Kristi Kongi „Ma näen merepõhjast seda valguskuma. Sellel puudub lõpp, puudub algus. Ja värv muutub iga järgmine hetk“

13.07.2020

14. juulil kell 17:00 avab Kordon Konteinergalerii esimest korda Hiiumaal oma uksed Kristi Kongi installatsiooniga “Ma näen merepõhjast seda valguskuma. Sellel puudub lõpp, puudub algus. Ja värv muutub iga järgmine hetk.” 
 
Kristi Kongi: Tegemist on kohaspetsiifilise maaliinstallatsiooniga, mis on loodud Hiiumaale Kärdlasse Kordon residentuuri Konteinergaleriise. Installatsiooni kavandamise märksõnadeks olid:   aeg, valguse liikumine, soe-külm valgus, varjud, pimedus, koht.Viibisin näituse ettevalmistamiseks Kordon residentuuris 2019.aasta novembris. Aasta kõige pimedamal ajal. Kaardistasin ümbrust. Jälgisin valguse liikumist merel. Jälgisin pimeduse liikumist merel. Maalisin nende liikumiste järgi mõttekaarte.
 
Kristi Kongi (1985) on maali- ja installatsioonikunstnik, kes keskendub oma töödes värvile, valgusele ja ruumile, teostades maale sageli installatiivselt või kohaspetsiifiliselt. Oma töödes kasutab ta värvi mälestusekandjana ning loob suuri, kõikehõlmavaid värviküllaseid ruumiinstallatsioone, mis ühtviisi mõtestavad nii teoste eksponeerimispaika kui ka kohti, kus kunstnik on viibinud.
 
Hiiumaal tegutsev kunstiresidentuur Kordon käivitas Kärdlas Konteinergalerii kaasaegse kunsti ja ruumiprojektide loomiseks, et suhestuda globaalsel tasandil aktuaalsete teemadega lokaalses Hiiumaa kontekstis. Esimest korda avas merekonteiner, kui suurim kasutusel olev pakend, oma uksed möödunud sügisel Fotokuu ajal Tallinna linnaruumis. Konteinergalerii on ruumiline sekkumine, mis vastandab tehnoloogia ja kapitalistliku (üle)tarbimise loodusele. 
 
Installatsioon on avatud Ranna 1, Kärdla kuni 16.august 2020
Avamisel toimub kunstnikuvestlus (Kordon Artist Talk) autoriga, mille viib läbi Kadi-Ell Tähiste
 
Kristi Kongi näitust ja Kordon Artist Talki toetab:
Eesti Kultuurkapital
 
Konteinergaleriid toetavad:
Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Eesti Sisearhitektide Liit, Wermstock, Floorin, Vivarec, Interstudio, Hals Interiors, Lincona, Moodne Valgustus, Fagerhult, Hansgrohe/AXOR, Borg, Vitra Vannitoad, Intera, Peeter Kangur
 
Lisainfo:
Urmo Vaikla
Tel: +372 5010930
E-post: urmo [at] kordon.ee

www.kordon.ee
www.kristikongi.com
Tagasi üles