Kunstihoone kolmel näitusepinnal tärkab kevad!

16.04.2019

26. aprillil avataval Eesti Kunstnike Liidu aastanäitusel osalemiseks avaldas sel aastal soovi rekordiliselt 263 Eesti kunstnikku. Žürii valis näitusele 115 autori tööd. Ka tänavu võtab mahukas näitus enda alla nii Tallinna Kunstihoone kui ka meie mõlemad galeriid.

„Kevadnäitus 2019“ hõlmab kõiki aktiivseid Eesti kunstnike põlvkondi, näha saab kunstiajaloost Tiit Pääsukest, Enn Põldroosi, Lembit Sarapuud, Toomas Vinti, Evi Tihemets-Viirest, Naima Neidret ja Leonhard Lapinit. Nende kõrval astuvad üles just praegu ajalukku oma jõulist jälge jätvad Mihkel Ilus, Dénes Farkas, Jevgeni Zolotko, Anna Mari Liivrand, Laivi, Kadri Toom, Kris Lemsalu, Kristi Kongi ja Mirjam Hinn. Oma teostega on kohal sellised Eesti kunsti tunnustatud tipud nagu Laurentsius, Kaido Ole, Marko Mäetamm, Alice Kask, Liina Siib, Terje ja Jüri Ojaver, Jaan Elken, Sirja-Liisa Eelma, Herkki-Erich Merila ning Peeter Laurits. Näha saab nii maali, skulptuuri, installatsiooni kui ka videot. Peale kunstnike on esindatud ka kunstigaleriid Vaal, Temnikova ja Kasela, Fahle, Kogo, Positiiv ning Haus.

Kommenteerib žürii liige Tamara Luuk: „Žürii töö oli sel aastal erakordselt raske, head kunsti tehakse Eestis igal aastal palju enam kui isegi kõiki meie galeriisid hõlmavale kevadnäitusele mahub. See, et kunstnikud tahavad näitusel osaleda ja näeme taas tulemas neid, kes vahepeal olid otsustanud kõrvale jääda, teeb aga suurt heameelt. On põhjust loota, et ka kevadnäitus muutub aasta-aastalt üha põnevamaks ja rikkalikumaks nagu kogu Eesti kunst.“

Publik saab ka tänavu valida oma lemmiku: 5000 euro suuruse auhinna on välja pannudEesti kunstikollektsionäärid ja toetajad Riivo Anton, Aivar Berzin, Jaan Manitski, Tiit Pruuli ning Rain Tamm. Hääletus toimub vaid kohapeal. Kõigi hääletanute vahel loositakse välja NOAR.eu kunstimüügikeskkonna 500-eurone kinkekaart.

„Kevadnäitus 2019“ valmib koostöös Eesti Kunstnike Liiduga ja on Tallinna Kunstihoones, Tallinna Linnagaleriis ja Kunstihoone Galeriis avatud 27. aprillist 9. juunini.

Olete oodatud näituse avamisele Tallinna Kunstihoones 26. aprillil kell 17.00!

SA Kunstihoone on kaasaegse kunsti asutus, mille näituseprogrammi näeb kolmes galeriis Tallinna keskväljakul – Tallinna Kunstihoones ning samas lähedal asuvates Linnagaleriis ja Kunstihoone galeriis. 

www.kunstihoone.ee 
www.facebook.com/TallinnaKunstihoone/ 
www.instagram.com/tallinnarthall/  

Rohkem infot:
Sirli Oot
5873 6841
sirli [at] kunstihoone.ee

Tagasi üles