Laste mänguväljaku visioonikonkurss kunstnikele

18.02.2021

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Estmak Capital ja Tallinna linn kuulutavad välja visioonikonkursi kunstnikele leidmaks ideelahendus Kanuti aia lastemänguväljakule.
 
Mänguväljak asub Tallinnas ajaloolises Kanuti pargis. Visioonikonkursiga otsitakse lahendust eri eagruppidele mõeldud mänguväljakule, mis oleks innovaatiline, omanäoline ja kunstiliselt huvitav, kuid samaaegselt praktiliselt ja turvaliselt  kasutatav ning ligipääsetav sh vankri ja ratastooliga. Konkursi esimeses faasis ootame kunstnikelt lennukat visiooni, mis oleks inspireeriv nii lastele kui ka teistele linnaelanikele. Konkursi võitnud kunstnik asub tööle koostöös tehnilise tiimiga, et mänguväljak praktiliselt teostada.
 
Kanuti aed läbib hetkel põhjalikku renoveerimist ja saab uue valgustuslahenduse, nii võiks ka mänguväljaku kontseptuaalne idee panna suurema rõhu valgusele ja/või valgustatud elementidele. Pakutav ideelahendus peab võtma arvesse mänguväljaku asupaika vanalinna läheduses miljööväärtuslikus piirkonnas. 
 
Oodatud on kandideerima kõik kunstnikud, idee viiakse ellu teises etapis koostöös arendaja Estmak Capitali projekteerijate ja ehitajatega.
 
2. maiks 2021 tuleb meiliaadressile post [at] cca.ee esitada: 
- Mänguväljaku kavand (vt täpsemalt tingimusi altpoolt)
- Kunstniku CV ja portfoolio
 
Kavandi tingimused:
- Lahendatud peab olema ligipääs mängualale (sh vankri, ratastooliga). 
- Elementide valikul tuleb eelistatult lähtuda kaasava disaini põhimõtetest, sh projekteerida mänguelemente, mida saavad kasutada erivajadustega lapsed.
- Kasutaks uuenduslikke elemente, mida Tallinna avalikel väljakutel ei ole üldjuhul kasutatud. 
- Visioonile ette nähtav lahendus peab olema tehniliselt teostatav, ilmastikukindel, ohutu ja keskkonnasõbralik
- Kasutaks ära mänguväljaku geograafilist asukohta.
 
Esitatud visioonide hulgast valib ekspertkomisjon välja kolm auhinnalist kohta, I preemia võitja asub koostöös projekteerijaga tööle mänguväljaku realiseerimiseks, mille jaoks sõlmitakse projekteerijaga juba eraldi koostööleping.
 
Auhinnafond:
I preemia 2000 eurot
II preemia 600 eurot
III preemia 400 eurot
 
Lisainfo:
Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
E-post: post [at] cca.ee
 
KKEK on vanim kaasaegse kunsti ekspertkeskus Eestis, mis on 1992. aastast tegelenud Eesti kunstnikele ja kunstiväljale võimaluste loomisega ning korraldab Eesti paviljoni Veneetsia biennaalil. KKEK osaleb aktiivselt Eesti kunstielus näituste ja teiste kunstisündmuste kureerimise ja korraldamisega ning veebiajakirja väljaandmisega. Mänguväljaku ideekonkursi korraldamine lähtub KKEKi eesmärgist tuua rohkem kaasaegset kunsti avalikku ruumi.
 
Kinnisvaraarendaja Estmak Capital toetab kaasaaegset Eesti kunsti ja soovib, et linnapilt täituks värvidega ja loominguga. Estmak Capitali prioriteetideks on innovatiivsed, kõrgtehnoloogilised, kuid samas maksimaalselt loodussõbralikud projektid. Roheline, või teisisõnu ökoehitus, ei ole pelgalt viimaste aastate trend, vaid see on firma seisukoht keskkonda puudutavates küsimustes. Rohelise mõttelaadi järgimine ehituses tähendab säästlikust energia ja materiaalsete ressurside tarbimisel kogu ehituskäigu vältel.
Tagasi üles