Liis Kogeri isikunäitus "Taevas"

11.06.2019

Tallinna Jaani kiriku galerii 13.06.–15.07.2019
Näituse avamine neljapäeval, 13. juunil kell 16.00
 
Kunstnik Liis Koger kirjutab näituse maalide kohta järgmist:
 
„Kõige rohkem olen ma vist maalinud taeva-pilte. Eesti keeles ei ole sõnale „taevas“ nii palju natukene erinevaid vasteid kui inglise keeles. The connection between heaven and Earth is sky. Maa ja taeva vahel on taevas. Taevas on õhk. Samas on eesti keele sõna „taevas“ vastav nii küsimusele „mis?“ kui ka küsimusele „kus?“. „Meie isa, kes Sa oled…“ saab siit kohe tähendusi juurde.
 
Me ei saa ümber keelest, kuid me saame üle pilvedest. Näitusel puuduvad reeglina pilvise ilma pildid, aga erandina võib leida ka pilves maale. Väljapanekult leiab ka mõne värvist lille, palju päikest (mille – nagu paljude teiste asjade eest – saab kiriku galeriis ka varjul olla) ja armastust. 
 
Kes soovib päris asja, see tuleb ikkagi näitusele (mitte ei tõmba maale kodulehelt Pilve) ning saab ninasõõrmetesse õlivärvi lõhna ja võib sõrmedega katsuda pildil oleva tihedust, mis on palju suurem kui õhu oma. Seega on taevas Jaani kiriku galeriis oluliselt kättesaadavam kui muul ajal. Kohtume näitusel!“ 
 
Liis Koger (s 1989. a Pärnus) on saanud maalihariduse Tartu ülikoolist. Juba kooli ajal osales ta aktiivselt näitustel. Noore looja maalid esindavad abstraktset ekspressionismi. Tema töödel on äratuntavaid elemente, mis koostoimes ruumiga püüdlevad meditatiivseseisundi poole. Liis Kogeri maale võib avalikus ruumis näha Riigikogus ja Matemaatilise Statistika Instituudis. Tema töid on erakogudes Ameerikas, Eestis, Hollandis, Inglismaal, Itaalias, Luksemburgis, Norras, Rootsis, Saksamaal, Soomes ja Šveitsis.
 
 
 
Lisainfo: 
Liis Koger
liiskoger [at] gmail.com
Erkki Juhandi
 erkki.juhandi [at] eelk.ee
 
 
Tallinna Jaani kirik
Vabaduse väljak 1
10146 Tallinn
 
Tagasi üles