Maalilaager Ruhnu Nägu 2021

01.04.2021

„RUHNU NÄGU“ maalilaager Ruhnu saarel 14.06 – 20.06. 2021.
 
Selle aasta juunikuus toimub kolmandat korda maalilaager, mis on mõeldud EML liikmetele.
 
Milline on Ruhnu Nägu? See võib olla nii kohaliku ruhnuka portree, midagi enneolematut selle Eesti kaugeima saare maastikus, arhitektuuris, elu-olus. Vastandumine mandril valitseva asjalik-pragmaatilise kiirusele orienteeritud maailma ja Ruhnu saare arhailis-romantilise kulgevas rahu vahel; puutumatu ürg-looduse ükskõikne vohamine, inimesed nende keskel kokkuhoidvad, kuid sõbralikud „väljastpoolt“ tulijate vastu.
 
See on avastusretk, kus tuleks leida saarelt midagi, mida mandrilt ja teistelt saartelt ei leia.
 
Ning kanda see lõpuks professionaalsesse kunstikeelde. Kunstiteostest loodame Ruhnu Rahvamuusemis iidse Korsi talu seintel teha näituse, mis jääb üles kogu suveks.
 
Ruhnu saar on olnud alati kultuuriinimeste meelispaigaks. Tuntuim maalijatest, kes Ruhnu elu on kujutanud, oli Erik Haamer. Nõukogude ajal, 70-ndatel, 80-ndatel, käis seal rohkesti kunstiinimesi maalimas, puhkamas. Pilte 2019. – 2020. aasta “Ruhnu Nägu” maalilaagritest saab näha siit.
 
INFO:
1. Saarele saab laevaga Runö. See väljub vastavalt graafikule kas Pärnust, Munalaiult või Roomassaarest. www.veeteed.com [2]. Edasi-tagasi laevapilet mandrilt Ringsu sadamasse 30 €
2.  Elamine saarel on 7 kunstniku jaoks tasuta Kultuuriaida juures olevates 2 pisikeses majas. Telkimine on osavõtjatele lubatud Kultuuriaida territooriumil.
3. Territooriumil on ka 2 puhast välikäimlat, meri on 50 meetri kaugusel maja taga.On ka tasuline (2 €/ kord) sooja dushi ja sauna (10 €/ kord) kasutamine sadamas.
4. Huvi korral on võimalik üheks õhtuks kogu grupile rentida Limo saun rannas. Soovitan väga. https://limosaun.ruhnu.ee
5. Söömine on igaühe enda korraldada: saarel on 2 poodi (ca 1,5 km elamiskohast), külapoe kõrval Liise kohvik. Toitu saab endale valmistada Kultuuriaida juures asuvas majas, kus on pooleldi vabaõhu köök. Samuti saab sadamas Yljes kõrtsis süüa https://visit.ruhnu.ee/ylies-sadamaresto/
6. Saarel on võimalik rentida ratast, kuid see on kallis kogu aeg kasutada. Samas võib oma ratta kaasa võtta.
 
„Ruhnu Nägu 2021“ maalilaagrist (14.06 – 20.06) osavõtu soovi avaldus (EML liikmetele):
* Nimi
* Email
* Telefon
 
Ootan avaldusi 3. maiks mnukke [at] gmail.com
Vastan ka kõigile küsimustele seoses maalilaagriga sellel meiliaadressil.
 
Mall Nukke
Tagasi üles