Mall Nukke Toompea lossi kunstisaalis

15.04.2019

17.04 - 14.06.2019
Toompea lossi kunstisaal
 
Kolmapäeval, 17.04.2019 kell 13.30 avatakse Toompea lossi kunstisaalis Mall Nukke isiknäitus „KOLMEVÄRVI MÄNGUD II“. Näitus jääb avatuks 14. juunini 2019.
 
Avamisele tulla soovijatel palume teatada tulekust aadressile elin.kard [at] eaa.ee  teisipäeva, 16.04.2019 ennelõunaks. Avamisele palume kaasa võtta isikut tõendav dokument.
 
Käesolevale näitusele tulevad välja lipuvärvilised teosed aastatest 2014–2017, mille juures on kunstnik inspiratsiooni saanud Eesti trikoloori värvide tähenduste kirjeldustest. Maalidel saab näha mänge kolmevärvilisi klaaskuulidega, puntrasse sõlmitud kangaid, musti latekskostüüme. Värvigammasse toob vaheldust ka euroliidu-sinine ja euroraha värvide virr-varr. „Ma tahan, et asju tohiks kätte võtta ja lähedalt vaadata,“ ütles autor ligi 15 aastat tagasi Haus galeriis debüteerides, selle võimaluse nüüdne näitus kindlasti ka annab – ikooni staatusesse tõstetud rahvuslipp pole väljas mitte ainult kummardamiseks ega distantsilt vaatamiseks.
Mall Nukke on Eesti ja eestlusega seostuvaid maale teinud kogu oma kunstnikupõlve, mille hulka kuulub ka äsja viidatud, 2003. aastal toimunud näitus „Eesti Kuld“, kus talle omane peenekoeline muie popkultuuri sümbolnägude aadressil oli üle kantud religioossetele ikoonidele. Neile omakorda lisatud sinimustvalgeid lippe ei kasutanud kunstnik aga mitte niivõrd rahvustunnet märkivate trikolooridena, vaid ühiskonnas toimuvate tendentside ja nihete sümbolina. Saavutades kergelt mängleva ja lõbusa, kuid alati glamuurse tulemuse, ei muutu tema tööd irooniliseks mitte religioossete või rahvuslike ikoonide, vaid kaasaja „hulluste“ ja kapitalistlike väärtuste suhtes.
 
Triinu Soikmets
 
Näituseid Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit.
 
Lisainfo:
Toompea loss
Lossi plats 1a
15165 Tallinn
E-R 10.00 - 16.00
Tagasi üles