Muhu Print 2020 A.I. Kunstitalus 13.07-19.07

13.07.2020

Eesti Vabagraafikute Ühenduse korraldatav Muhu Print toimub sel suvel kuuendat korda. Loomingulisel nädalasel workshopil osaleb 20 kutsutud professionaalset graafikakunstnikku Eestist, Soomest ja Poolast.
 
Graafika levib ruumis 
 
Muhu Print muutub sel aastal kolmemõõtmeliseks. Maailmas, kus reaalses ruumis tegutsemise oskus järjest väheneb, läheme seekord kahemõõtmelise tasapinnalise graafikaga ruumi rändama.
 
Muhu saare keskkond annab võimaluse töid teostada kohaspetsiifikat arvestades, oma sisemaailma ja ümbritsevat mõtestades ja argipäeva mugavustsoonist väljaspool olles. Graafika väljendusvahendeid kasutades loome oma töödesse kolmanda mõõtme. Selleks annavad paber, ruum ja väga mitmeti toestatav tehnika rikkalikud võimalused. Testime, kas tasapinnalise teosega saab kirjeldada ruumilise maailma sügavust täpsemalt kui digimaailm meie sõrme all seda suudab. Pandeemiajärgses maailmas vajame rohkem ruumi ja distantsi nii enda sees, kui ka ümber.
 
Oma tehnikaid ja maailmavaadet tulevad seekord levitama:
Sirkku Ketola Soomest. Sirkku tutvustab meile oma ruumilist loomingut ja jätkab Muhus oma pikaajalist graafikaprojekti "A Body Called Paula". Pikk siiditrükis installatsioon valmib kohapeal nädala jooksul. Oluline on siin protsess ja lõputu kordus, mis ongi graafikameediumi põhiolemus.
Sirkku tegutseb Soomes ja Belgias. Tal on tihe näitusetegevus üle maailma ja ta on pälvinud rohkelt tunnustust. Sirkku tegutseb ka õppejõuna, tema teosed kuuluvad paljude muuseumide kogudesse.
http://sirkkuketola.com/
 
Karborundumi ja hiina kollaaži töötoa viib läbi graafik Lembe Ruben. https://lemberuben.wordpress.com/graafika/
See tehnika võimaldab vabadust, hoogsust ja maalilisust, samuti tavapärasest suuremaid formaate.
Töötuba elustab lihtsad tehnikad, millega saab eksperimenteerida erinevate meetoditega, väljudes tavapärasest neljakandilisest raamist. Karborundum võimaldab tekitada erinevaid pindu, reljeefe ja mustreid liimide, metallipuru ja muude segudega trükiplaadile maalides.
 
18. juulil kell 19.00 on Muhu Prindi nädala lõpetuseks oodatud kõik inimesed kontserdile ja näitusele.
Esineb muusik Lembe Lokk Prantsusmaalt. Lembe on pärit Tallinnast. Ta on omapärase tämbri ja käekirjaga laulja, instrumentalist ja helilooja. Paralleelselt muusikaga on ta esinenud näitlejana kaasaegsetes teatrilavastustes ja osalenud performansikunstnikuna erinevatel rahusvahelistel festivalidel. https://www.youtube.com/channel/UC2GuEKvWaaM0DQNYxZlrxGQ
 
Muhu Prindi lõpptulemusena toimub grupinäitus ARS-i Projektruumis 2.-22. novembrini.
 
Näitus keskendub graafkale ja selle avaldumisvormidele ruumis. Näitusel osalevate kunstnike tööd panustavad eksperimentaalsusele, installatiivsusele ning vormi ja sisu mängulisele lähenemisele. Kunstnikke seob suhtumine, kus graafka tehnoloogilistest traditsioonidest saab süvenenud eksperiment.
 
Lisainfo:
Epost: muhuprint [at] gmail.com
Lembe Ruben
Tel: +372 5662 6022
Kadri Toom
Tel: +372 5647 7397
 
Osalevate kunstnike nimekiri:
Sirkku Ketola (Soome)
Charlotte Biszewski (Poola)
Sarah Epping (Poola)
Kadri Toom
Eveli Varik
Andres Rebane
Helen Tago
Kaija Kesa
Kaili Angela Konno
Toomas Pääsuke
Kalli Kalde
Külliki Järvila
Mall Nukke
Alice Kask
Maiu Mooses
Evelin Grzinich
Tiina Kraav
Kaupo Kangur
Inga Heamägi
Lembe Ruben 
 
Täname Eesti Kultuurkapitali ja AS Vunderit.
 
Tagasi üles