Näitus „Tiiger ruumis“

10.09.2020

Näitus avatud laupäevast, 12. septembrist alates kell 12:00.
 
Kunstnikud: Julian Charrière, Iggy Malmborg, Eduardo Navarro, Jaakko Pallasvuo, Jeremy Shaw, Karl Sjölund, Martta Tuomaala, Ana Vaz, Kristina Õllek
Kuraatorid: Marten Esko, Vanina Saracino ja Lea Vene
 
EKKMi uus rahvusvaheline grupinäitus „Tiiger ruumis“ käsitleb energia mitmekülgset ja sageli küllastunud mõistet. Näitus läheneb ülemäärase energia küsimusele mitme nurga alt alates energia ületootmisest kuni utopistliku kogukonnaloomiseni. 
 
„Tiiger ruumis“ mõtestab meid ees ootavat üleminekut fossiilkütusesõltuvuselt teistsugustele energiaallikatele. See üleminek, millega paratamatult kaasnevad olulised muutused meie igapäevaelus, õnnestub ainult siis, kui toimub kognitiivne nihe selles, kuidas me energiat mõistame, sest mitte kõiki energia vorme ei ole võimalik enda kasuks tööle panna.
 
Näitusel eksponeeritud kunstiteostes, mille seas on nii varasemaid kui ka just selle näituse jaoks valminud töid, saavad kokku ning võimenduvad mitmesugused energiaküllased näited, teemad ja kriitilised mõtted. Teosed kas rõhutavad seda, kuidas ülemäärast energiat käsitleda või raisata, või võtavad vaadelda ja laiendada energiaga seotud ülemäärasuse juhtumeid. 
 
Näituse trükise leiad siit.
 
Graafiline disain: Allan Appelberg
 
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Frame Contemporary Art Finland, Foundation for Arts Initiatives, Region Norrbotten
 
Näitus on avatud 1. novembrini 2020. 
 
Jälgime kehtivat head tava üldise tervishoiu tagamisel. EKKMi sissepääsu
ning näituse osaluspõhiste teoste juures on olemas desinfitseerimisvahendid.
 
Lisainfo:
Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum
Põhja puiestee 35
10415, Tallinn
T–P 12–19
www.ekkm.ee
Tagasi üles