Noor Tartu – Mirjam Hinn „Kõrgepinge“

07.11.2019

Mirjam Hinni näitus „Kõrgepinge” keskendub intensiivsetele meeleseisunditele ning nende rollile inimeseks olemise juures. Lammutades äärmustesse kalduvad kogemused, nii positiivsed kui negatiivsed, nende algosadeks, otsib näitus kõiki meeliülendavaid elamusi iseloomustavat ühist süvastruktuuri, mille Hinn on püüdnud oma abstraktsete maalide pimestavasse värvigammasse.
 
Mirjam Hinn (1990) on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli (BA) ja Tartu Ülikooli maaliosakonna (MA). Oma loomingus on ta liikunud figuraalkompositsioonidelt üha abstraktsemate teoste suunas. 2018. aasta kevadel Tartu Kunstimajas toimunud näitusega „Tardunud helid” sidus Hinn erikujulised abstraktsed maalid läbi näituse kujunduse ühtseks meeliülendavaks kompositsiooniks, mis tõi talle AkzoNobeli kunstipreemia. Näitus „Kõrgepinge” mis toimub Tartu Kunstimuuseumi projektiruumis tõukub sarnasest lähtepunktist ning seob näituseruumi läbi valgus- ja heliinstallatsiooni maalidega ühtseks tervikuks.
 
Mirjam Hinni näitus „Kõrgepinge” kuulub Tartu Kunstimuuseumi näituste sarjas „Noor Tartu”, mille eesmärk on pakkuda eneseteostusvõimalust Tartuga seotud noortele kunstnikele. Samast sarjast on varem toimub Sten Eltremaa („Brüsseli prelüüd: liminaalne tsoon”, 2017) ja Keiu Maasiku („Kolm venda”, 2018) isikunäitused.
 
Näitus on avatud 8. novembrist 12. jaanuarini 2020.
 
Kuraator: Indrek Grigor
Heli: Karl-Gustav Kello
Tekst: Indrek Grigor, Joanna Hoffmann
Graafiline disain: Martin Lazarev
Keeletoimetus: Anti Saar, Richard Adang
Tõlge: Peeter Talvistu
Fotod: Mirjam Hinn
Haridusprogramm: Kristel Sibul
Kommunikatsioon: Riin Lisett Rei
Näituse toimkond: Heiti Kulmar, Joanna Hoffmann, Kristlyn Liier, Margus Joonsalu, Jaanika Kuznetsova, Julia Polujanenkova, Riin Lisett Rei, Kristo Tamm
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Art&Tonic, Vilde ja Vine
 
Lisainfo:
Tartu Kunstimuuseum
Tel: +372 58817811
Raekoja plats 18, Tartu
K, R–P 11–18 
N 11–20
Tagasi üles