Raul Kelleri fotonäituse avamine / Post Horn live

30.06.2020

Laupäeval 04.07.2020 Vaskljala Loomeresidentuuris
14:30 Raul Kelleri fotonäituse avamine
15:00 Post Horn live
 
Raul Keller on interdistsiplinaarne kunstnik, kes alates 2000. aastast on tegelenud kohapõhise improvisatsiooniga, kasutades selleks nii performatiivset kui installatiivset vormi, lisaks huvitab teda radiofoonika, isetekkeline ja madaltehnoloogiline kultuur, tekst ning keskendumine tehnoloogilisele protsessile. 2014. aastal toimunud helikunsti näitusel “What You Hear is What You Get (Mostly)” täitis ta EKKMi maja totaalse heliinstallatsiooniga, 2019. aastal vahistati ja viidi ära sama hoone eest tema installatsioon „Tütarlaps Kloaagis”.
 
Kelleri viimaste aastate fookuses on ülesastumised sooloartistina modulaarsüntesaatoritel ning elektroakustilises vabaimproduos Post Horn (koos Hello Upaniga), tekstimassiivid ning jätkuvad vormimängud analoogfotograafiaga.
 
Copper Leg residentuuri jaoks ehitas Keller telefonist analoogfotode tegemiseks projektsiooniaparaadi ning otsustas teha väikeses formaadis katseseeria. Väljapanek näitabki kolme miniseeriat, mis on sellest ekperimendist tõukunud, isegi kui digitaalsus on piltidest hajunud.
 
Post Horn on Rauli (modulaarsüntesaatorid, objektid) ja Hello (elektriviiul, objektid, looperid) eksperimentaalne vabaimproduo, mille eelkäijaks võib lugeda 2004. aastal salvestatud Projekt Unisoni albumit ‘DOHC’. Alates 2007. aastast koos Katrin Essensoniga LokaalRaadio nime all tegutsenud trio andis radiofoonilisi kontserte erinevate kavadega nii lähemal kui kaugemal, osaledes muuhulgas 2012. aastal Sao Paulo kunstibiennaalil festivaliraadio projektis. 2017. aastal nimetas nüüdseks duona tegutsev kooslus ennast Jeeriku pasunate järgi Post Horniks ja andis välja esimese LP ‘Pacific’ MKDKVNL0035. Vaskjalas salvestatakse kontsert käesoleval aastal ilmuva kauamängiva albumi jaoks.
 
Kunstniku koduleht: https://raul.keller.ee
 
Sündmus on osa Tallinna Biennaalist Vaskjalas.
Täieliku programmi leiad siit
 
Residentuuri väljub Tallinna Biennaali eribuss hinnaga 5 eurot. Buss väljub Tallinnast Eesti Rahvusraamatukogu eest kell 13.00. Saabumine Vaskjala Loomeresidentuuri kell 13:20. Tagasi tuleb buss sama päeva õhtul kell 18:40
Festivalibussi pileteid saab osta siit.
 
Residentuuri koduleht.
 
Tallinna Biennaal:
https://www.tallinnabiennaal.ee
 
 
Lisainfo:
Vaskjala loomeresidentuur
Rae koolimaja, Ussiaugu tee 20
Vaskjala, 75313 Harju maakond

 

Tagasi üles