Tähtaeg 16.09! WIELSi kunstiresidentuuri konkurss Eesti kunstnikele 2020. aastaks

12.09.2019

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus (KKEK) ja Brüsseli kunstikeskus WIELS residentuuriprogramm kutsuvad kandideerima mainekasse kunstiresidentuuri Brüsseli kunstikeskuses WIELS.
 
Kahel eesti kunstnikul on võimalus osaleda 2020. aasta esimesel või teisel poolaastal rahvusvaheliselt mainekas kunstiresidentuuris Brüsseli kunstikeskuses WIELS. Residentuuri pikkus on kuus kuud. KKEK koostöös Kultuuriministeeriumiga katab osalejate residentuuritasu ja üürikulud, samuti makstakse kunstnikule igakuist stipendiumit. Osalema on oodatud kõik Eesti kunstnikud. 
 
WIELSi rahvusvaheline residentuurprogramm on mõeldud kaasaegsetele kunstnikele üle maailma, pakkudes professionaalset töökeskkonda ning võimalust osaleda kaasaegse kunsti alases dialoogis ja tutvuda erinevate kunstipraktikatega. Kuue kuu jooksul saavad residentuuri osalised kasutada isiklikku ateljeed, iganädalaselt on võimalik saada individuaalset tagasisidet, tööde valmimise jooksul on võimalik saada logistilist, tehnilist ja kuratoorset tuge ning külastada saab näituseid ja kunstisündmuseid Belgias ja naaberriikides. Samuti korraldatakse ettekandeõhtuid, kus on võimalik esitleda enda loomingut ning tutvuda kaasresidentide projektidega.
 
Tähtaeg taotluste esitamiseks on 16. september 2019. Taotlus tuleb täita inglise keeles vastavalt kõigile allolevatele nõuetele (eraldi lingina saadaval siin) ja saata digitaalselt post [at] cca.ee. Taotlused vaatab läbi žürii, kuhu kuuluvad KKEKi ja WIELSi kunstikeskuse esindajad. Lõpliku otsuse teeb WIELSi kunstikeskus.
 
Palume taotluses märkida, kas soovite residentuuris osaleda 2020. aasta esimeses või teises pooles või sobivad mõlemad.
 
KKEKi ja WIELSi vaheline koostööprojekt algas 2017. aastal. Esimeste kunstnikena valis ekspertkomisjon 2018. aastaks residentuuris osalema Paul Kuimeti ja Jaanus Samma. Tänavu osalevad programmis Anna Škodenko ja Tõnis Saadoja. 
 
Lisainfo WIELSi kunstiresidentuuri kohta:
WIELSi koduleht
post [at] cca.ee
 
Eesti kunstnike osalemist WIELSi residentuuris toetab Eesti Kultuuriministeerium.
Tagasi üles