Tartu Kunstimuuseum kutsub kandideerima näituseprojekti „Noor Tartu" konkursil!

01.06.2020

Tartu Kunstimuuseumil on hea meel kuulutada välja avatud konkurss näitusesarjas „Noor Tartu“ 2021. aastal osaleva kunstniku valikuks. Tartu Linna toetusel 2017. aastal alustatud näitusesarja eesmärk on populariseerida ja toetada noorte Tartuga seotud kunstnike loomingut.
 
Näitus toimub Tartu Kunstimuuseumi kolmanda korruse projektiruumis (29 m2) vahemikus 12.02.2021—28.03.2021. Sellel aastal soovime seda võimalust pakkuda kunstnikule, kes valitakse avaliku konkursi kaudu. Konkurss toimub vahemikus 29.05.—01.08.2020 Osalenute seast valib kunstniku välja Tartu Kunstimuuseumi töötajatest ja sponsorist koosnev komisjon. Otsus avalikustatakse hiljemalt augusti keskpaigaks.
 
Tartuga seotud noore kunstniku all peame silmas kedagi, kes on Tartust pärit, Tartus (kunsti)hariduse saanud või Tartus kunstnikuna tegutsev kuni 35aastane inimene. Valiku eelduseks on ka senine vähene näitusekogemus. Kasutatavatele meediumitele piiranguid ei ole. 
 
Kui tunned ennast ära eelnevas kirjelduses ning leiad, et Sinu looming on aktuaalne, isikupärane või muul moel meeldejääv, ja soovid kandideerida „Noor Tartu“ konkursil, siis saada hiljemalt 1. augustiks aadressile kristlyn.liier [at] tartmus.ee  oma näituseidee projekt, motivatsioonikiri (kuni 1 A4), senise loomingu portfoolio ja CV.
 
Valituks osutunud kunstnikul on võimalus luua näitus koostöös Tartu Kunstimuuseumi kuraatorite ja tiimiga. Samuti kaasneb projektiga kunstnikutasu ja eelarve nii näituse produktsiooniks kui ka trükise väljaandmiseks (sisaldab kuraatori intervjuud kunstnikuga, tema lühibiograafiat ning teoste tutvustusi). Kunstniku tasustamist toetavad Art&Tonic!
Lisamaterjalid: https://drive.google.com/drive/folders/145cPbWSXW2X98YbE7GEEBV3bKXFZhDax...
 
Lisainfo:
Kristlyn Liier
Tartu Kunstimuuseumi näituste koordinaator
Tel: +372 5596 7726 
E-post: kristlyn.liier [at] tartmus.ee
Tagasi üles