Tartu Linnaraamatukogus Kaire Nurga näitused ja loeng kollaažist

16.04.2019

Kunstnik Kaire Nurk eksponeerib oma loomingut ja peab loengu kollaažist

22. aprillini saab Tartu Linnaraamatukogu II ja III korrusel vaadata Kaire Nurga kollaažinäitust “8 jalutuskäiku (post)modernistlikul Palamusel” ja IV korrusel maalinäitust “Müüdiline”. Näituseid pidulikult ei avatud, aga see-eest toimub 17. aprillil kell 17 raamatukogu saalis autoripoolne Palamuse seeriat interpreteeriv loeng, mis tutvustab ühtlasi kollaaži kaasaegses kunstis.

2013. a. valminud kollaažiseeriat (54 kollaaži) eksponeerib kunstnik seekord kaheksa (post)modernistliku jalutuskäiguna Palamusel. Kollaažiseeria on inspireeritud Palamuse mitmekesisest kultuuripärandist, sh Oskar Lutsu teostest.

Kõik jalutuskäigud algavad kiriku juurest ja läbivad üsna sarnase marsruudi: kihelkonnakooli muuseum, Amme jõe org, keskplats, põigatakse ka parki ja laululavale, teele jääved sild ja Veskijärv ning apteegimaja (kunagine Lutsude kodu Palamusel). Mõnikord jõutakse välja ka uue koolimaja või endise-ent-uue vallamajani.

Tänu kollaažile ja kaasatud retkelistele (Salvador Dali, Charlie Chaplin, Ai Weiwei jt) – avaneb aleviku genius loci iga kord erinevalt. Kunstniku kinnitusel on kollaažid sündinud kontseptuaalse lähtestuse ja spontaanse protsessi koostöös.

Näitusel “Müüdiline” eksponeerib Kaire Nurk maalivalikut oma vanemast ja uuemast loomingust. Kunstniku sõnul kuuluvad müüdi kui sellise juurde kahtlemata niisugused arhetüüpsed kujundid nagu puu, maailm, kosmos, mees & naine. Müüdis kohtuvad valgus ja vari, ilus ja inetu, ajaline kasvamine/õitsemine ja igavikuline/olematus, eitus ja jaatus, tung ja mittetung. pealegi on Tartu väga müüdiline linn, paiknedes Emajõe ürgalgses voolusängis.

Korruseid ühendavas trepikojas välja pandud kevadised puu kujundiga käetrükis akrüülmaalid ja II korruse ilukirjanduse saalis kaks lugejemaali, üks neist on “Matti Milius raamatuga”.
Näituste valmimist toetasid Eesti Kunstnike Liit ja Tartu Kultuurkapital.

Lisainfo:
Kaire Nurk
tel: +372 520 0625
Linda Jahilo
avalikkussuhete juht
tel: +372 736 1374, +372 5340 2168
 
Tartu Linnaraamatukogu
Kompanii 3/5
51004, Tartu
E - R 9.00 - 20.00
L 10.00 - 16.00
Tagasi üles