Tiina Sarapu kunstnikuvestlus näitusel „Saladuste tuba” 25. märtsil algusega kell 17.30

25.03.2021

Olete oodatud vaatama klaasikunstnik Tiina Sarapu kunstnikuvestlust näitusel „Saladuste tuba” neljapäeval, 25.märtsil algusega kell 17.30.
 
Juttu tuleb nii Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi trepigaleriis jaanuaris avatud näitusest kui ka Sarapu varasematest töödest - näiteks ühisnäitusest koos samuti klaasikunstnikuna tegutseva noorema õe Maret Sarapuga - õpingu- ja õppejõuaastatest EKAs, visuaalsest lugemisoskusest, Murano klaasist, Tarbeklaasist ning sellest, kuidas sünnivad kunstniku teoste napid, täpsed ja kujundlikud nimed.
 
Paljude kunstnike praktikad on uurimuslikku laadi, ideed kasvavad välja huvipakkuva info läbitöötamisest, kuid ka materjali sügavuti uurimisest ja sellega järjepidevast töötamisest või siis hoopiski paralleelselt mõlema viisi ühendamisest. Vestlusest selgub, kuidas töötab Tiina Sarapu ning kuidas ta on jõudnud oma loomingus ruumi, ruumipuuduse ja ruumi tekitamise teemadeni.
 
Sarapu loodud keskkond muuseumi galeriis peidab endas ideaalilähedast vaatega töötuba, kuid ka tundlikult kujundatud õhulist ruumi, milles esitletud lemmikteosed muuseumikogust kõrvuti eriliste esemetega mujalt põimuvad elavasse dialoogi kunstniku loominguga. Hallid, poolavatud klaasid vitriinide ja kastide ees filtreerivad osaliselt vaadet teostele, samal ajal pakkudes läbi kunstniku tehtud koolutuste, graveeringute ja halli looritatud oleku uut perspektiivi ning mõtteainet.
 
Vestlus saab saab jälgida ZOOMi vahendusel ning Facebook live´is. Vestluse salvestust on hiljem võimalik vaadata ETDMi YouTube'i kanalist.
 
Umbes tunni pikkust vestlust juhib ETDMi projektijuht ja ehtekunstnik Ketli Tiitsar ning vaatajad saavad esitada ka oma küsimusi.
 
Tagasi üles