Tiina Tammetalu näitus „La Dolce Vita“

16.09.2019

Tammetalu maalisarju aastatest 1999 kuni 2019.
 
Näituse signatuursari „La Dolce Vita“ (õli) suurtest lõuenditest koosnev sari on varaseim, seetõttu tanaseks ka üsna fragmentaarne.
 
Sari „Eesti maastik. Suur Laulupidu“ (õli) sai alguse 2005, kestab tänini, saades aeg-ajalt (vähemalt iga nelja aasta järel) täiendust. Loodetavasti jõuab Suure Eesti Laulupeo vaib, millega see ülev Eesti Riitus täninini laetud on, läbi üheksa ruutmeetri lõuendi ka Rakvere vaatajani.
 
„Sari „Exodus“ (akrüül) on loodud 2009-2010 aasta paiku, vahetult enne Eesti euroleminekut, ajal, mil muutus tajutavaks nn uus reaalsus: eestlased lahkuvad kodumaalt. Siit ka Vana-Testamentlik Moosese Teise Raamatu teema maalt lahkumisest.
 
Sari „Dulcedo Dei“ (õli ja akrüül) – tõlkes: Jumala magusus – on motiive leidnud põhjamaa loodusest, täpsemalt: Rakverest üle lahe asuvast imekaunist Loviisa linnast Soomes, kus õnnestus Soome Kultuurkapitali toel pea pool aastat maaliresidentuuris olles hästi palju töid maalida. Inspireeritud ja kantud ühtlasi ka ühest keskaegsest religioossest liikumisest-praktikast, mis reaalsest elust Jumala magusust ja rõõmu leides seda naudingulisust ülistab ja kiidab
.
Siia vahelduseks ka midagi feministlikku ja poliitilist: sari: „Mina, Suur-Eesti naisshovinist“ (õi ja akrüül)  - Eesti naine ei heitu! – on autoportreeline seeria. See on minu kui naiskunstniku isiklik positiivne programm ja tulevikulubadus.
 
Lõpetuseks järgneb üks väike osa uuest sarjast, mis sai alguse mõni aasta tagasi Roomast, sealsest maaliresidentuurist - ja mis jällegi – paigale kohaselt - kannab nime „La Dolce Vita"( akrüül).
Ja ongi ring täis.
 
Näituse kujundas Eveli Varik.
 
Lisainfo:
Rakvere Teatri Suur Maja
Kreutzwaldi 2a
44314, Rakvere
E-R 9.00 - 23.00
Tagasi üles