udmurdi maalikunstniku Stanislav Antipovi maalinäitus „Soome-ugri kultuuripealinn 2021” raames

25.02.2021

Mulgimaa pealinnast Abja-Paluojast sai aastaks soome-ugri kultuuripealinn 2021 25 miljonile soome-ugri keelte kõnelejale.
 
„Soome-ugri kultuuripealinn 2021” sündmuse raames Abja-Paluojas on esindatud Eestis tegutseva udmurdi maalikunstniku Stanislav Antipovi maalinäitus „Soome-ugri rahvaste eluhetked”
 
Udmurdi päritolu maalikunstnik Stanislav Antipov sündis 1976. aastal Udmurdimaal Ižkaris (Iževskis). Seal lõpetas  Udmurdi Riikliku Ülikooli kunstipedagoogika erialal ning  hiljem omandas Tallinna Ülikoolis kunstiteaduse magistrikraadi. Kunstnikuna on talle südamelähedane loodus ning kõigi soome-ugrilaste omakultuur.
 
Stanislav Antipov kuulub Eesti Maalikunstnike Liitu ja Eesti Kunstnike Liitu.  Lisaks on kunstnik MTÜ Soome-ugri kunstiühingu ARTE esimees.
 
Kunstniku maaliseeria „Soome-ugri rahvaste eluhetked”  tutvustab eesti, seto, komi, kihnu, mordva- ersa, ungari, mari, udmurdi, handi ja soome rahvarõivaste ilu ning muusikainstrumente. Soome-ugri rahvaste eluolu on kunstniku jaoks ikka südamelähedane teema olnud. See näitus hõlmab soome-ugri rahvaste tänapäevast elu. Inimesed, keda me neil maalidel näeme, on säilitanud oma esivanemate traditsioone põlvkonnast põlvkonda.  Soome-ugri rahvastele pühendatud teoste sari  fikseerib meie hõimurahvaste traditsioonilist igapäeva ning loob maalidena vaatajale, siin ja praegu, tugeva emotsionaalse kogemuse erinevate ideeliste ja kunstilooliste ajastute reaaliate ühendatavusest.
Lisainfo:
Abja Kultuurimaja
Tel: +372 436 0055
Pärnu mnt. 28, Abja-Paluoja
69403 Viljandimaa
http://abjakultuurimaja.ee/
 
Tagasi üles