Ülle Raadiku ja Milvi Thalheimi näitus „Kaunistav ja tarbitav tekstiil“

12.06.2019

Kiirelt teisenevas maailmas uute materjalide ja tehniliste võimaluste kõrval on endiselt kunstniku võimed oskused ja käeline tegevus asendamatud.
Tekstiil on läbi aegade olnud traditsioonihoidja, ühtaegunii kaunistav kui ka tarbitav, mõjutab nii kandjat kui ruumi.  
 
Sellel näitusel Türi galeriis on näha väike ülevaade Meie viimastest töödest. Meid ühendab huvi unikaalsete kangaste trükkimise ja maalimise vastu, seda ilmselt juba esimestest tudengiaastatest ERKI-s (EKA). Milvi tööd pärinevad näitusest “Viinistu Tünnides”. Ülle tööd- möödunudtalvistest näitustest Riias ja Kotkas- on mõeldud kasutamiseks kas paneelkardinaks, rulooks või lihtsalt värvilaiguks ruumis. Kui tuleb hea mõte, võtke meiega ühendust- näitus peaks olema kangastele vahepeatus 
 
 
Inge Teder, kunstiajaloolane. Kangas kui unikaalne kunstiobjekt:
1970. aastate lõpus oli sellise liikumise algatanud Ülle Raadik, kes esitas nii näitustel kui sisekujunduslikes projektides küll maalitud, trükitud ja teistes tehnikates teostatud suuri ekspressiivseid , kogu ruumi kujunduses peamiseks dominandiks jäävaid kompositsioone. Ka Milvi Thalheimi tekstiilikunsti iseloomustab jõuline lakoonilisus nii kujundite vormis kui ka värvikäsitluses. Iseloomustavad on MT suurejoonelises geomeetrilisesvõtmes lahendatud kangad.”
 
Nätuse avamine 12. juunil kell 16.00.
Näitus jääb avatuks 12. juulini. 
 
Lisainfo:
Türi Kultuusikeskuse Kunstigalerii
Türi linn, Hariduse tänav 1
E-N 10-19, R-L 10-15
 
 
 
 
Tagasi üles