XIX Kohila Sümpoosion

26.07.2019

25.07–12.08.2019
 
Täna algab järjekorras 19. rahvusvaheline keraamikasümpoosion, mille koduks on Tohisoo mõis ning sealsed erilised keraamikaahjud. Aastate jooksul on sümpoosion võõrustanud 187 kunstnikku 30 riigist. Ka sel aastal tuleb külalisi kokku mitmest maailma eri suunast – nii Põhja-Ameerikast, Aasiast kui ka Eesti lähiümbrusest.
 
Kohila Sümpoosionist on saanud traditsiooni kandja, oluline sündmus kohalikul ja rahvusvahelisel tasandil, mis kogub kaasaegseid puupõletusealaseid teadmisi-oskusi ning toimib nende vahendajana professionaalses ringkonnas ja tavapubliku hulgas. 
 
Osalejad: Kaeli Benoit (CA), Irina Chirikova (RU), Eglė Einikytė-Narkevičienė (LT), Charlie Hayes (US), Mitch Iburg (US), Tiina Kaljuste (EE), Rakhee Kane (IN), Yuriy Mustatov (UA) ja Amber Zuber (CA). 
 
Ülevaadet sümpoosionil osalejate loometöö laialdasest spektrist – alates keraamilisest tarbenõust ja figuraalsest skulptuurist kuni eksperimentaalsete/kogemuslike installatsioonideni – saab näha ja kuulda kolmapäeval 7. augustil kell 14:00–18:00, mil kutsutud kunstnikud jagavad mõtteid oma loomeprotsessist ning neid ümbritsevast kultuurimaastikust. Sündmus toimub inglise keeles. 
 
Kõike seda eriskummalist, mis valmib tule ja savi koostööl kohapeal veedetud kolme töönädala jooksul, saab vaatama tulla laupäeval, 10. augustil algusega kell 18:00, mil toimub ühise näituse avamine ja sümpoosioni lõpetamine. Väljapanek jääb üles ka järgmisel päeval, 11. augustil kuni kell 16:00. 
 
Kel huvi ja soovi tutvuda keraamiliste teoste valmimise ning põletusprotsessiga, võtke julgelt ühendust ja tulge külla!
 
Projektijuhid: Juss Heinsalu ja Evelin Saul.
 
Kaasa aitavad: Kulla Laas, Sander Raudsepp, Eglė Pakšytė, Kristel Ojasuu, Margit Terasmees jpt.
 
Sümpoosioni toimumist toetavad: Kohila vald, Eesti Kultuurkapital, Rahvakultuuri Keskus, Eesti Kultuuriministeerium, Raplamaa Omavalitsuste Arengufond, Eesti Kunstiakadeemia keraamika osakond, Kohila Koolituskeskus ja Eesti Keraamikute Liit.
 
Rohkem informatsiooni:
info [at] kohilasymposium.com
www.kohilasymposium.com
Fb: kohilasymposium
Tagasi üles