Breadcrumb

Aasta Graafik ja Aasta Noor Tulija 2019

31.12.2019

Reedel, 20. detsembril 2019, Eesti Vabagraafikute Ühenduse jõulupeol Graafikakojas, kuulutasime välja – Aasta Graafik ja Aasta Noor Tulija 2019: Kalli Kalde ja Mark Antonius Puhkan.  
 
Kalli Kalde isiknäituse KINDALOITS eest ERMis 2019. a suvel. Oma graafiliste lehtede jaoks on ta leidnud inspiratsiooni eesti folkloorist ja rahvakunstist, libahundi lugudest ja kirikinnaste mustritest. Kalli on osalenud ka aktiivselt rahvusvahelistel ja grupinäitustel. 28. septembril 2018 autasustamistseremoonial pälvis graafik Kalli Kalde rahvusvahelisel miniatuurgraafika biennaalil (The Biennial International Miniature Print Exhibition X Vancouver) Kanadas graafilise lehe „Hüljatud külad“ žürii äramärkimise (honourable mention).
 
Mark Antonius Puhkan (s. 1994) õpib  EKA vabade kunstide osakonnas bakalaureuseõppe 3. kursusel graafikat. 
2019. a on ta oma suurepärase graafilise seeriaga esinenud Lilli-Krõõt Repnau poolt kureeritud näitusel „Tumeaine“ Tartu Kunstimajas; oma joonistustega esinenud Gudrun Koppeli kureeritud näitusel “As Above So Below” Jerevani kaasaegse kunsti muuseumi galeriis 03.10–15.10.2019. Eelmise aasta novembris võttis ta oma töödega osa Eesti Vabagraafikute Ühenduse juubelinäitusel „EESTI 100 LÄTIS“ Mark Rothko kunstikeskuses Daugavpilsis, Lätis.
 
Aukirjad 2019. a laureaatidele valmistasid eelmise aasta laureaadid Raul Meel ja Regina-Mareta Soonsein.
 
Rõõmsad õnnitlused laureaatidele kogu meie graafikute perelt!
 
EVÜ juhatuse nimel
Inga Heamägi
Back to top