Eesti kunstnikud Huntenkunsti festivalil Hollandis

20.05.2022

Huntenkunsti festivali fookusriigiks on tänavu Eesti, kust osaleb üritusel kokku üheksa kunstnikku nii maali, graafika kui fotoga. Festival hõlmab 20.–22. mail toimuvat rahvusvahelist kunstimessi ning Eesti autoritele keskenduvat, kuni 20. juunini kestvat näitust.

Huntenkunst on  alates 1993. aastast toimuv kunstiüritus Hollandi idaosas Ulftis tööstuspargikompleksi kuuluvas vanas tehasehoones. Kuivõrd Ulft asub Saksamaa piiri ääres, on see sealse kunstipubliku jaoks atraktiivne sihtpunkt, nagu ka kohalike ja teiste riikide huviliste jaoks, keda viimatisel, koroonaeelses üritusel oli üle 6000.  30 riigist pärit 250 autorit valib välja rahvusvaheline komisjon, oodatud on kõik kaasaegse visuaalkunsti vormid.

Igal aastal on sündmuse fookuses erinev riik, viimati Soome. Tänavu on selleks Eesti, mis tähendab, et messi osaga kaasneb ka spetsiaalne näitus tööstusparki kuuluva kultuurikeskuse galeriis. Eestit esindavad Huntenkunstil tänavu Jaan Elken, Ulvi Haagensen, Annika Haas, Andres Koort, Maxim Mjödov, Maarit Murka, Brenda Purtsak, Sven Saag ja Katrin Valdre.

Messi avatseremoonial esineb ka Eesti suursaadik Haagis Lauri Kuusing, kelle sõnul on tegemist Eesti kunstnike jaoks erakordse võimalusega tutvustada läbi oma loomingu Eestit kümnetele tuhandetele Hollandi ja Saksa huvilistele ning saada Euroopas pildile. Eesti Vabariigi Suursaatkonnas Haagis saab kuni sügiseni näha ka juba varem avatud Brenda Purtsaku isikunäitust „Kehastumine“.

Eesti kunstnike osalemist Huntenkunsti messil koordineerivad MTÜ Draakon ja Delfiin ja Juhan Kuusi dokfoto keskus. Projekti partneriteks on SRC Group AS, Eesti Vabariigi Suursaatkond Haagis, ARS Kunstilinnak ja Eesti Kunstnike Liit.

Lisainfo:
Triinu Soikmets
Tel: +372 5346 0556
E-post: triinu.soikmets [at] gmail.com

Tagasi üles