Breadcrumb

Üritused

Ruth Huimerind „Füüsika ja lüürika”
Disaini ja Arhitektuurigalerii 15.-27. aprill * Mullirõõm. Mull on hetkeline ime, nagu Alice’i imedemaa, kus ruum muutub ja väändub, naljatades ja pettes, vigurdades ja võrgutades. See on võlunud aastasadu nii füüsikuid, lüürikuid kui ka filosoofe.  Mull mängib valgusega, lõhkudes selle värvideks. Hetkeks kangastub kõverduv peeglimaailm, olematus, miraaž, meelepete, muutuv värvirikas teispoolsus, mis on ühe silmis ime ja teise silmis interferents.
Brenda Purtsak, „Anus”, õlipulk lõuendil, 180 x 190 cm, 2023
Kolmapäeval, 17. aprillil kell 18.00 avaneb Hobusepea galeriis Brenda Purtsaku ja Lisette Lepiku ühisnäitus „Sissepääs mitte igaühele“. Näituse kuraator on Kerly Ritval. Näitus jääb avatuks 13. maini 2024. „/---/ Aga pea, nüüd läks see mul korda, mul õnnestus tabada mitu sõna järjest, need olid:   Maagiline Teater       Sissepääs mitte igaühele                         – mitte igaühele“ Herman Hesse „Stepihunt“
Eesti Köitekunstnike Ühenduse 28. tegevusaastat tähistav köitekunstinäitus
Juhan Kreemi monograafia „Ordu sügis” on olnud inspiratsiooniks Eesti Köitekunstnike Ühenduse 28. tegevusaastat tähistavale köitekunstinäitusele. 11 köitekunstnikku andsid raamatule omanäolise vormi. Köitekunstnike Ühenduse üheks põhimõtteks on rikastada professionaalse köitekunstiga eesti kultuuri, mõtestada ajalugu ning tuua vaatajani nii traditsioonilist kui ka kaasaegset köitekunsti. Eksponeeritud köited väljendavad otsesel või kaudsel viisil kunstnike nägemust ordurüütlite ajast. Näha saab lukkumitega puukaanelist ja klassikalist täisnahkköidet, prantsuse köidet ning kaasaegseid köitestruktuurist lähtuvaid köitmisviise. Esindatud on keskajal laialdaselt kasutusel olnud joon- ja üksiktemplitega pimetrükktehnika ning neetimine.
Sigrid Huik „Siin- ja sealpool merepiiri“
Neljapäeval, 18. aprillil kell 17 avatakse Hopneri majas Tallinnas Sigrid Huigi näitus „Siin- ja sealpool merepiiri“. Avamisel esineb Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kammerkoor. Näitus jääb avatuks 23. augustini 2024. Maa ja meri on mõlemad tähtsad, mere lähedus ja suur avarus kujundab maad ja inimesi. Mere lähedus mõjutab aastaaegade saabumist ja annab mõttelendu meretagustest kohtadest. Siinpool merepiiri on meie argipäev, meie igapäevane elu, millele me alati ei oskagi tähelepanu pöörata. Oleme harjunud, et linn, mets ja maa on olemas. Teiselpool merepiiri on kauge, värviline ja unistuslik idüll.
Maria Kapajeva isiknäitus „Kuula minu karjumist, kuule nende unistusi“
Olete oodatud kolmapäeval, 17. aprillil kell 18.00 Maria Kapajeva isiknäituse „Kuula minu karjumist, kuule nende unistusi“ avamisele Draakoni galeriis. Näitus on avatud 11. maini 2024. Maria Kapajeva näitus „Kuula minu karjumist, kuule nende unistusi“ on sügavalt mõjutatud Draakoni galerii asukohast Vene saatkonna vastas Tallinna vanalinnas. Olles sel viisil positsioneerunud, on Kapajeva eesmärk edendada nüansirikkamat dialoogi Ukrainas käimasoleva sõja üle, mis on viinud pideva kokkupuuteni piinavate vaatepiltidega.  Seeläbi on toimumas desensibiliseerimise protsess, mis muudab meid vägivalla suhtes päev-päevalt immuunsemaks. Vägivalla suhtes, millega seisavad silmitsi need inimesed, kes ikka veel Ukrainas igapäevaselt enda elu eest võitlevad. Keerukad detailid, nüansid ja isiklikud narratiivid on taandunud hõlpsasti jagatavaks sisuks, mis läbib vilksamisi meie ekraanid enne kui hajub hämarusse.
Down the Rabbit Hole at MO museum
Down the Rabbit Hole at MO museum
to
We are happy to announce the opening of the exhibition Down the Rabbit Hole at MO museum in Vilnius on 11th of April at 6 pm.  18:00 Opening discussion | Events hall | EN Justė Kostikovaitė, Maija Rudovska, Merilin Talumaa, Darja Popolitova, Anastasia Sosunova Moderated by Valentinas Klimašauskas 19:15 Darja Popolitova | 3D Jewellery Fortune Telling | performative workshop Small hall | EN 19:15 Aistė Ramūnaitė | Aura portraits | drawing workshop Small hall | LT  
Non Grata
10. aprillil avati Bogotas Kolumbias 16. AVD festivali raames Al Paldroki isiknäitus „Human Zoo“ Will House galeriis ning toimus Non Grata performance “The Voice of the Four Elements and Climate Change”. Kuraator Tzitzi Barrantes.
Eesti Akvarellistide Ühenduse ja Soome Akvarellikunsti Ühenduse ühisnäitus „Salaaed“
Võru Linnagaleriis toimub Eesti Akvarellistide Ühenduse ja Soome Akvarellikunsti Ühenduse ühisnäitus „Salaaed“. Näitus jääb avatuks 9. maini 2024. Kolmapäeval 17. aprillil kell 14 toimub näitusel kohtumine Eesti ja Soome akvarellistidega. Olete oodatud kohtuma akvarellistidega, kes just sellele päeval tulevad Võrru, nii siitpoolt lahte kui sealtpoolt lahte! Mõnusat meeleolu loob Heino Tartes.
Kunstnikuvestlus Vilen Künnapuga
18. aprillil kell 18.30 ootame kõiki huvilisi Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galeriisse kohtuma maalikunstniku, arhitekti ja professori Vilen Künnapuga. Vestluse märksõnad on kunst ja kohavaim, kunst ja arhitektuur ning kunst ja vaimsus.  Vestlus toimub Vilen Künnapu maalinäituse „Villu lendab“ raames, mis on Artiumi galeriis avatud 28. aprillini. Sissepääs 4€ galerii pileti alusel. Vestlust modereerib arhitekt, publitsist ja õppejõud Toivo Tammik. Lisainfo: www.viimsiartium.ee  
Laura De Jaeger "Box Seats. Ridadevaheline". Foto: Joosep Kivimäe
Esmaspäeval, 15. aprillil kell 17.30 kutsume teid näituse „Box Seats. Ridadevaheline“ kunstnikutuurile! Näituse autor Laura De Jaeger räägib näitusest lähemalt ja tutvustab eksponeeritud materjale. Näitusetuur toimub inglise keeles. Foto: Joosep Kivimäe * „Box Seats. Ridadevaheline” põimib kokku varasemate näituste jäänukid ja jäljed – pöörates tähelepanu objektidele, mis on silme alt ära pandud, kuid siiski alles hoitud. Võttes endale kõhkleva detektiivi rolli, ristküsitleb De Jaeger neid objekte kui paljusid narratiive kandvaid aluseid või fiktsionaalseid katalüsaatoreid.