Breadcrumb

Üritused

„Sina, jõgi“ Hedi Jaansoo, Peeter Tooming, Endel Veliste
Kuraator Annika Toots ja kunstnik Hedi Jaansoo tutvustavad 14. detsembril kell 18.00 projektiruumi näitust „Sina, jõgi“.
Margus Kadarik Vabaduse galeriis
Sel aastal 70. juubelit tähistava Margus Kadariku loomingu põhiosa moodustavad messingist ja pronksist medalid (Paul Nikolai Kogerman, Jakob Hurt), süvareljeefsed pronksist aurahad ja medalid.  Kadarik on kavandanud ka mitmeid münte (Eesti Vabariigi 5-kroonine ja 100-kroonine hõbemünt), loonud jõulisi monumentaalseid dekoratiivkujusid („Veelind“, 1980) ja Suuremõõtmelisi kompositsioone („Frontoon“, 1985 Pirita Purjespordikeskuses). Kadarik on ka koostöös Eesti Mündiäriga kahe mahuka Eestit puudutava medalisarja autor: „Eesti Ajaloopärand“ ja „Eesti tunnustatud inimesed“. Margus Kadarik on osalenud pea kõikidel Eesti Panga mündikonkurssidel ning võitnud viie mündi vermimisvõidu. Samuti on ta Eesti esimese kullast meenemündi autoriks. Ta on loonud enam kui 300 medalit erinevates tehnikates: stants, valu, galvanoplastika, aga ka mitmeid pronksi- ja alumiiniumvalus teostatud skulptuure. Kadarik on võtnud osa paljudest skulptuurikonkurssidest, viimastel aastatel on skulptor loonud ka installatsioone alumiiniumist, terasest ja plastikust ja ka kineetilisi skulptuuriseadeid.
Kristi Kongi näitus „The Past, the Present, the Future. It is like Indigo, Lilac, and Magenta“ Méxicos
Mehhiko pealinnas Méxicos asuvas Karen Huber galeriis on 30. novembrist avatud maali- ja installatsioonikunstnik Kristi Kongi mahukas isikunäitus „The Past, the Present, the Future. It is like Indigo, Lilac, and Magenta“. Näitus on avatud 20. jaanuarini 2024. Kristi Kongi on loonud näitusega „The Past, the Present, the Future. It is like Indigo, Lilac, and Magenta“ („Minevik, olevik ja tulevik. See on nagu Indigo, Violett ja Magenta“) erksa, kogu galeriiruumi hõlmava värvioaasi. Põimides omavahel pildi- ja ruumikogemuse, näitab Kongi uut viisi maalikunsti kogemiseks. Nii saab tema loomingust ühtlasi ka arhitektuurne väljendus. Näitusel on ruumi kõrval olulisel kohal ka ajaline mõõde – kunstnik on kasutanud värvi kui vahendit dokumenteerimaks päevade kulgu.
Eesti Lastekirjanduse Keskuse illustraatorite näitus „Ja lumi langeb“
Alates 01.detsembrist kuni 20.jaanuarini on Saaremaa Kunstistuudio galeriis avatud Eesti Lastekirjanduse Keskuse illustraatorite talve- ja jõuluteemaline näitus „Ja lumi langeb“. Eriilmelisi graafikuid - Regina Lukk-Toompere, Kadi Kurema, Anne Linnamägi, Viive Noor, Katrin Ehrlich, Catherine Zarip - ühendab soov läbi pildikeele luua lastele erinevaid visioone läbi illustratsioonide. Näitusega aitame väärtustada raamatuillustraatorite mitmekülgset ja isikupärast loomingut. Näituse on kokku pannud Eesti Lastekirjanduse Keskuse kunstiekspert ja kuraator Viive Noor Näitust toetab Eesti Kultuurkapital. Lisainfo: Anne Tootmaa Tel: +372 453 3748        +372 511 6740 E-post: info@kunstistuudio.ee
Eriprogramm „Kunstnikuga näitusel“: Kristi Kongi
Laupäeval, 9. detsembril kell 16 toimub Kumu näitusel „Raamist lahti. Leis, Tabaka, Rožanskaitė“ näitusetuur koos kunstniku Kristi Kongiga. Näitus „Raamist lahti“ keskendub kolme Balti naiskunstniku – Malle Leisi (1940–2017), Maija Tabaka (1939) ja Marija Teresė Rožanskaitė (1933–2007) 1970.–1980. aastate loomingule hilisnõukogude keskkonnas. Kõik kolm astusid vastu tollase kunstimaailma reeglitele nii oma tavapärasest erineva eneseesitlusega kui ka ruumiloome viiside ja kunstnikuks olemise peegeldustega. A person with glasses and a blue light Description automatically generated
Ehtekunstnike aastanäitus „Helk“
Ehtekunstnike aastanäitus „Helk“
to
Reedel 1. detsembril kell 18:00 avatakse A-Galerii SEIFIS ja AKENDEL aasta 2023 meeleolusid ja suundumusi peegeldav ehtekunsti näitus HELK. Näitusel osaleb 45 kunstniku ning enamus teoseid on esmaesitlusel. Näituse kujundajaks on skulptor Anna Mari Liivrand.Aastanäitus on kui helk kogu peegelduste särast, mida ehtekunstnikud loovad ja seni loonud on. Helk koondab kogu valguse ühte punkti ning pillub seda siis väsimatult laiali. Pelk helk, mis võib tunduda pealiskaudse sädelusena, kujuneb vahel suure lohutuse allikaks. Helk on justkui tardunud aeg, imeline hetk katkematus ajavoolus. Heureka! Selgus ja avastus… see, mida otsib iga loovisiksus. Selle leides sünnib midagi ainulaadset, midagi, mis toob rahu hinge, ärgitades tegutsema.
ARS Showroom #54: Karel Koplimets „Kunstvalguse talumatu eredus“
ARS Showruum galerii 5.–29.12.2023Karel Koplimets on Tallinnas elav ja töötav foto-, video- ja installatsioonikunstnik. Ta on õppinud Eesti Kunstiakadeemias fotograafia erialal (2013) ja aastatel 2020–2021 täiendanud end Belgias HISKi (Hoger Instituut voor Schone Kunsten) programmis. Koplimetsal on olnud mitmeid isiknäitusi ja osalenud mitmetel grupinäitustel Eestis ja välismaal. Mõned viimased neist on videokunsti biennaal Videobrasil (Sesc 24 de Maio, Brasiilia, 2023), Fotokuu peanäitus Transs (Tallinna Kunstihoone, Eesti, 2023), isikunäitus One Is the Loneliest Number ((AV17)Gallery, Leedu, 2022) ja grupinäitus Belonging (Hunt Museum, Iirimaa, 2022). Tema teoseid on paljudes muuseumikogudes, sealhulgas Kiasma (Soome), Musée de l'Elysée (Šveits) ja Kumu Kunstimuuseum (Eesti). Karel Koplimets oli aastatel 2020–2022 üks riikliku kunstnikupalga saajaid. Lisainfo: ARS Kunstilinnak / Showroom Pärnu mnt. 154, 11317 Tallinn E–R 12.00–18.00
Kumu + EKKM + mälumäng „Kõik+“
Kutsume kõiki võistlushimulisi kunstihuvilisi Kumu + EKKM mälumängule „Kõik+“ oma teadmisi proovile panema! Laupäeval, 16. detsembril kell 17-19 toimub Kumus näituseteemaline mälumäng, mis seekord on inspireeritud muuseumi 5. korruse näitusest „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+“. Näitus otsib vastust küsimusele, kas meie tänases üha enam kommertsialiseeruvas ja tehnoloogilises maailmas on veel kohta intiimsusel.
Laurentsiuse isiknäitus „AED“
Laurentsiuse isiknäitus „AED“
to
Neljapäeval, 7. detsembril kell 18 avab Laurentsius oma isiknäituse „AED“ Vaal galeriis. Näitus jääb avatuks kuni 13. jaanuarini, T–R 12–18, L 12–16. Näitusel on eksponeeritud kunstniku käesoleva aasta looming. „Mulle meeldib proovida uusi asju. Maalida enda jaoks tavatul ja harjumatul viisil. Ühesõnaga, luua selline väljakutse, et kas närid läbi ja tuled puhtalt välja,“ avab Laurentsius oma näituse lähtepunkti. Nihestatud, unenäoliste maastikumotiivide kõrval saab näha ka maalilisi katsetusi abstraktse minimalismiga, mis vaid tinglikult taanduvad meresarnasteks peisaažideks. Väljapanek on osaliselt jätk tema 2021. aastal toimunud näitusele „Ühe grupp“ Draakoni galeriis.
Anna Litvinova näitus „Hetkede võlu“
Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis saab  vaadata Anna Litvinova näitust „Hetkede võlu“. Kunstnik on välja pannud reisimuljete jäädvustusi pliiatsi ja pintsliga maailma eri paigust, sealhulgas Tartust, Pariisist, Egiptusest. „Olen avastanud tohutu rôômu visandada reisidel. Hommikuse kohvi kôrval armsas kohvikus, pingi peal pargis, ôhtul tänavamuusikuid kuulates vôi klaasi veini nautides mônel kenal terrassil… nii palju on kogeda, luues tavalisest hetkest erilise“ kirjeldab kunstnik tööde valmimise tagamaid.