Üritused

Põhjala kunstiõhtu
Kutsume kõiki kunstihuvilisi ühisele kunstiõhtule, mis toimub Põhjala tehases, Sepikoja 2. korruse hubases lounge'is.  Kunstiõhtu kujuneb järgmiselt: 18.00-18.30 kogunemine Sepikoja 2. korrusel 18.30-19.00 Põhjala kunstnikega tutvumine 19.00-19.30 Britta Benno: "Cli-fi ja Kopli" Üritusel tutvustab kunstnik Britta Benno, mis nähtus on cli-fi, kuidas see žanr kunsti ulatub ja kuidas kliimajutustusena Kopli tulevikku kujutleda. 19.30-21.00 Ühisjoonistamine Laseme jutul ja joonel rändama minna - hängime ja joonistame suurel pinnal ühel õhtul koos! Ürituse üles pildistamise asemel joonistab kohalolijaid kunstnik Mari Prekup.  Üritus on tasuta ning rohkem infot leiad siit: https://fb.me/e/3AadyoJ5b
 Virge Vierteki ja Kärt Hammeri fotonäitus „VOL 1“
3. aprillil avaneb Disaini- ja Arhitektuurigaleriis fotograaf Virge Vierteki ja kunstnik Kärt Hammeri ühisnäitus „VOL 1“. Näitus toob publikuni seni avaldamata materjali Vierteki ja Hammeri ühisest loomingust. Kümne aasta jooksul valminud koostööprojektid, millest valdava osa moodustavad spontaansetest ideedest sündinud, kuid detailideni läbi mõeldud ülesvõtted, võib tinglikult liigitada moefoto valdkonda. Fotodel kujutatud modellid ei kehasta klassikalist ilu, vaid on osalised situatsioonides, mille lumm peitub ootamatustes. Näitusel näeb läbilõiget seitsmest erineva temaatikaga fotoseeriatest, mille läbivaks motiiviks on inimkeha ja vormide dünaamikas avalduv poeesia.    Näitus jääb avatuks 15. aprillini ning on külastajatele tasuta. Näituse toimumist toetavad Eesti Kultuurkapital, trükiagentuur Trage, Balen OÜ, Ra Sun OÜ ja Kristel Meos. Näituse graafiline disain: Taavet Koha Kuraator: Mailis Timmi.
Marie, Elma, Hilja ja Jaan Riet koduateljees 1917. aastal
Laupäeval, 1. aprillil avatakse Viljandis tuntud fotograafi JAAN RIETi 150. sünniaastapäevale pühendatud näitused. Esmalt kogunetakse kell 12.15 Posti ja Koidu tänava nurgale parki, kus on Rieti fotoateljeed ja eramut tutvustav näitus. Sealt liigutakse kella 13-ks Viljandi muuseumi näitusele „Viljandi fotograaf Jaan Riet 150“ ning 13.45 avatakse Kondase keskuse kogu maja hõlmav näitus „Sõsarkond“. Viljandi muuseumi näitus keskendub Rieti ateljee tegevusele. Selle mahukas fotopärand hõlmab eeskätt Viljandi ja siinsete elanike jäädvustusi 19. sajandi lõpust 20. sajandi keskpaigani. Siin valmisid kümned tuhanded portreed ja ligi sada tuhat linnavaadetega postkaarti. Jaan Riet sündis 27. märtsil 1873 Abja vallas. Tema fotoäri sai Viljandis tegutseda pool sajandit. Paljude kvaliteetsete fotodega levis kaubamärgi “J. Riet” tuntus üle Eesti. Selle edu taga oli suuresti ateljee töökas naispere.
Juss Piho “Choix”
Juss Piho “Choix”
08.04.2023 kuni 04.06.2023
Les Essarts, Espace Arts et Cultures de Bram Näitus on avatud 08.04.-04.06.2023.  Lisainfo: https://www.villedebram.fr/culture-tourisme/essarts_bram/
 Diāna Tamane isikunäitus „Meri, see oledki sina“
Neljapäeval, 30. märtsil kell 18.00 avatakse Tallinna Linnagaleriis Diāna Tamane isikunäitus „Meri, see oledki sina“. Diāna Tamane akvarellisari põhineb meditatsioonil ja hingamistööl, juhtides tähelepanu vajadusele aeg maha võtta ning kunstitöö ebakindlusele. Näituse kuraator on Siim Preiman.  Diāna Tamane eksponeerib näitusel möödunud kahe aasta jooksul valminud akvarellisarja, mis on samm kehapõhise loomingu suunas, kus kunst kasvab loomulikul, õrnal teel välja elust ja vastupidi. Ühes taktis hingamise ja maalimise tulemus on intuitiivsed ning voolavad teosed, mis ei kuluta, vaid annavad energiat.
Margus „Sorge” Tiitsmaa „Kalamees”
Kolmapäeval, 29. märtsil kell 17 avatakse Pärnu Linnagaleriis Margus „Sorge” Tiitsmaa näitus „Pehmed väärtused”. Olete oodatud näituse avamisele!
Detail teosest „Vee, tsüanobakteri, meresoola ja muu geopoliitilise jõu vool läbi metallvõrgu“ (2022). Foto_Kristina Õllek
31. märtsil kell 18 avaneb Kogo galeriis Kristina Õlleku isikunäitus „Hüpoksilise lima ja troopilise lubja vetes“, mis uurib Läänemere piirkonda, keskendudes selle mereökoloogiale, tsüanobakterile ja setetele. Kasutades fotograafilisi ja skulptuurilisi elemente, mõtestab kunstnik Läänemere piirkonna olevikku, minevikku ja tulevikuvaateid, piirkonna muutuvat ökoloogiat ja merekeemiat. Näitust saadab publikuprogramm, esimene sündmus toimub 1. aprillil kell 14, mil kunstnik Kristina Õllek teeb Kogo galeriis näitusetuuri. Näitus on avatud 20. maini.
Regina-Mareta Soonsein „Pulss“
Olete oodatud näituse „Pulss“ raames toimuvale vestlusõhtule neljapäeval, 30. märtsil kell 18 Vaal galeriis. Kunstnik Regina-Mareta Soonsein lahkab koos Peeter Lauritsa ja Karl Käsnapuuga inimese loomalikku ja loomuslikku olekut ning toovad seeläbi lähemale tema tegeliku olemuse.  Peeter Lauritsa peamised väljendusvahendid on fotograafia ja digitaalsed manipulatsioonid. Oma hilisemas loomingus on ta olnud huvitunud sügavast ökoloogiast, kolides ka ise metsa ja ühendades neoliitikumi ning postindustriaalsed meetodid nii kunstis kui ka elustiilis. Karl Käsnapuu on tanatoloog, kes uurib inimeste surmalähedasi kogemusi. Ta usub, et aju kui masina toimimise kaudu kõiki neid lugusid lõpuni selgitada ei saa. „Minu küsimus algas sellest, et millele inimene peab otsa vaatama, kui ta peab surmale otsa vaatama. See on laiem kultuuriline küsimus.“ *
Justinas Vilutis, Fear Eats the Soul 8, 2021, digital image
Exhibition “Shallow Springs“
12.04.2023 kuni 22.06.2023
OPENING: WEDNESDAY, 12 APRIL AT 6–8PM 13.04.–22.06.2023 For some reason they thought this exhibition should be titled Amber. Amber could be a natural resource, a souvenir, a wall colour, or a way to accidentally preserve mosquitos full of dinosaur blood, making Jurassic Park possible. They are imagining this curator. Her name is Amber. She is on a Baltic-Nordic tour, taking the long trip from LA to Vilnius, making her way through Riga, Tallinn and Helsinki to look for inspiration. Afterwards – Ibiza, for fun and romance. Maybe Amber is from a tiny spa town with an air of mystery. Shallow Springs, Wyoming. Shallow Springs, Arizona. She has left town, she has made it in the art world, but what happened in Shallow Springs is haunting her dreams.
Ringkäik Eesti Akvarellistide Ühenduse aastanäitusel Marje Üksinega ja Kerstin Reiga
Uue Kunsti Muuseum kutsub 24.märtsil kell 17.30 ringkäigule Marje Üksinega ja Kerstin Reiga Eesti Akvarellistide Ühenduse aastanäitusel „Kooskõlad“. Eesti Akvarellistide Ühenduse aastanäitus „Kooskõlad“ avatud kuni 02.04.2023! Näitusel „Kooskõlad“ osalevate kunstnike eesmärk on otsida ja märgata kooskõlasid, et neid akvarellmaalis jäädvustada. Kas kooskõlas olemise poole püüdlemine on inimese loomulik instinkt? Kas kooskõla võib märgata, otsida ja leida kõiges, kõigis? Kuidas tekib kooskõla või on see juba olemas?

Lehed