Breadcrumb

Eesti Keraamikute Liidu aastanäitus 2021 „Inkubaator“

06.09.2021

Avamine 6. septembril 2021 kell 17:00
Telliskivi Loomelinnaku hoovi Klaaskuplis, Telliskivi 60A.
Näitus jääb avatuks kuni 2021 aasta lõpuni.
 
Inkubaator on avatud kõigile vaatamiseks igal ajal ja piiramatult, nii öösel kui päeval, nii vihmas kui lumes, maski või maskita, passi või passita.
 
Mis on Inkubaator?
See on turvaline ja hoitud kapsel, „päriselu“ eelruum, ootustest tulvil kasvulava. 
See on pulbitsev keskkond, kus vormuvad erinevad mõtted, ideed ja tulevikunägemused. 
See on ruum, kus arenevad või kooruvad nii armsad kui hirmsad, nii tavalised kui ebamaised taimed, olendid, objektid ja inimesed.
 
Kuidas sündis näituse idee?
Praegusel „koroona ajal“ on pandud inimkond justkui ooterežiimile ja see, kuidas edasi, tuleks nüüd väga hoolikalt läbi mõelda.
Kõik nutikad tulevikuvisioonid, niinimetatud ideetibud ja -beebid vajavad inkubeerimist ehk rahulikku ja turvalist arenemis- ja haudumisaega, et jõuda positiivse väljundini - suunamuutuseni.
 
Meie leitud ruum on kui üks suur inkubaator, mille sees „küpsevad“ (on eksponeeritud) kunstnike mõtted tuleviku vormis. 
 
Näituse idee oli tuua keraamika õue, välja rafineeritud ja peidetud galeriimiljööst, kuhu tavapäraselt kipub sattuma ainult teadlikum kunstinautija. Keraamikute Liidu aastanäitus saab väljas eksponeerides kättesaadavamaks palju laiemale publikule.
 
Näitusruum ehk klaasist inkubaator kaitseb töid väliskeskkonna eest. Inkubaatoris olevad tööd on vaadeldavad vaid väljast (inkubaatorisse sisse ei pääse) ja seda terve pika näituse toimumise aja.
 
Näitusel osaleb 35 kunstnikku:
TIINA KALJUSTE, KADRI JÄÄTMA,  INGRID ALLIK, SANDER RAUDSEPP, MERIKE HALLIK,  KATTRI TAKLAJA,  KERSTI KARU, GEORG BOGATKIN,  TRIINU MAIDE SAFIN, RAVE PUHM, MARGET TAFEL, ANNE TÜRN, AINO SAAN,  ANN NURGA, JUSS HEINSALU, KAURI KALLAS, KERSTI LAANMAA,  URMAS PUHKAN, KÜLLI KÕIV, AIGI ORAV, EVA BERG, PILLE KALEVISTE,  KADI HEKTOR, ÜLLO KARRO, RITA RANDMAA,  MAARIKA SAARELAHT,  ANNIKA TEDER, MARGIT MALD, VIIVE VÄLJAOTS, KÄRT SEPPEL, HELLE VIDEVIK, LAURI KILUSK,  KARIN KALMAN, JARÕNA ILO, MARE VICHMANN
 
Kujundaja: Janno Roos
Plakat: Marko Kekishev
Sponsorid: Eesti Kultuurkapital, Telliskivi Loomelinnak, Lillo&Partnerid AB, TEKE Keraamika
Back to top