Breadcrumb

Eleny Kasemets Berliini kunstinädalal

16.09.2021

Berliinis algab 15. septembril järjekordne kunstinädal (Berlin Art Week) ning järgmised viis päeva on uute näitustega avatud kõik galeriid ja kunstiasutused. Azimut Berlin galeriis toimub näitus Poliitilised Noodid, kus Süüria kunstnik Kamal Sallat ja Eesti kunstnik Eleny Kasemets näitavad oma viimaseid töid, mis peegeldavad poliitilisi sündmusi.
 
POLIITILISED NOODID
 
Elame pidevalt muutuvate poliitiliste sümfooniate keskel.
 
Kahjuks ei ole need kontserdid alati nauditavad. Millist akordi mängitakse, kes kirjutab laulusõnu, või kes dirigeerib, ei ole alati selge. Meieni jõuab vaid murdosa tervikpildist — see, mida meedia valikuliselt meile näitab. 
On südantlõhestav näha, et poliitilistes konfliktiolukordades kannatavad kõige rohkem need, kes ei ole mitte midagi valesti teinud.
Kes kuivatab nende naiste ja laste tuhandeid pisaraid, kui nende lootused ja tulevik purustatakse? 
 
Eleny Kasemets on eesti kunstnik, kes elab ja töötab Berliinis. Kamal Sallat on Süüriast pärit poliitiline kunstnik.
Käesolev näitus näitab mõlema kunstniku viimaseid töid, mis kujutavad praegust globaalset poliitilist olukorda ja juhivad tähelepanu hiljutistele sündmustele Afganistanis.
Tagasi algusesse