Breadcrumb

9. Artishoki biennaal „Siesta“ teosed on avatud kuni 20.04

01.04.2025

9. Artishoki biennaali „Siesta“ kunstiteosed on avatud ja 100 kunstikriitilist teksti avalikustatud! 

Veel kuni 20. aprillini saab külastada 9. Artishoki biennaali kunstiteoseid Tallinna avalikus ruumis. Kümne teose kohta kümne autori poolt kirjutatud tekstid on leitavad biennaali veebilehelt

„Vahepealsus, see, et putkas on kõik justkui „sama, aga mitte päris“, muudab hariliku ebaharilikuks, imelikuks – ja kutsub seeläbi märkama märkamatut, kõrvalist, kõrvalejäetut. Vahest kutsub see märkama ka neid märkamatuid ruume ja inimesi, kelle maailmasse see installatsioon on püsti pandud. Keskturg on üks väheseid allesolevaid ehedaid turge (ehkki projekt ümberehitamiseks on juba olemas). Kuigi keskturul kohtuvad väga erinevad sotsiaalsed klassid ja tüübid ning ka rikkam rahvas käib gastronoomilise teadlikkuse märgina sealt erinevaid tooraineid hankimas, on see ka piiripealsete, vahepealsete inimeste ala. Üheks kohaks, kus marginaliseeritud inimestele müüakse vahepealseid asju, on just sellised putkad. Seal võiks käia mõni pensionär, kes haldab mõnda nõukogude ajast pärinevat aianduskooperatiivi krunti. Samas on tema valikus tulla just keskturule ja mitte mõne suure kaubanduskeskuse aiandusosakonda, kus sama kraami võiks saada isegi odavamalt, samuti üksjagu elukunsti. Igal juhul aga ka vahepealsuse potentsiaali tunnustamist, kasvõi vaikimisi.“

– Katke Linda Kaljundi tekstist Ulvi Haagenseni teose „Praktilised veidrused igapäeva aednikule“ ainetel.

Info teoste külastamiseks:

Lieven Lahaye „[...] mida privaatsena hoiti. See avalikuks teha.“ A. Laikmaa tunnel, iga päev 05.00–00.00.

Alana Proosa „Pöördepunktid“. Viimased ettekanded! 04.04 ja 19.04, algusega kell 21.00, alguskohad varieeruvad. Lisainfo ja registreerimine: https://fienta.com/et/alana-proosa-videorannak. 

Anu Juurak „Lift. Eksperiment“. Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna õppehoone (SOC, Akadeemia tee 3 fuajee) lift, E–L 07.00–22.00.

Gary Markle „Päästeparv“. Tallinna Linnahalli tagune platvorm, iga päev ööpäev läbi.

Hanna Samoson „Kuidas leida üles lõvi, kes on Sind alla neelanud?“. Liivalaia 5, T–L kell 15.00–20.00.

Reigo Nahksepp „Kilplased“. Sõpruse pst 263a ehk Ehitajate tee ja Tehnikaülikooli bussipeatuste vaheline jalakäijate tee, iga päev ööpäev läbi.

Ulvi Haagensen „Praktilised veidrused igapäeva aednikule“. Keskturg (putka nr K169), iga päev 08.00–18.00 (pühadel lahtiolek varieerub).

stuudio kollektiiv „Tuhkus“. Võrgu 8 (ligipääs Kalaranna tänava poolt), iga päev ööpäev läbi.

Kaisa Ling „Kaisa Ling Ring Ring“. Liivalaia Uuskasutuskeskus (Liivalaia 29), E–R 10.00–18.00, L 10.00–16.00 (pühadel lahtiolek varieerub).

Artjom Astrov „JUICE“. Vanaturu kael 3. (Juba suletud!)
 

9. Artishoki biennaali „Siesta“ kuraatorid: Brigit Arop ja Margit Säde.

Biennaali korraldamist toetavad: Eesti Kultuurkapital ja Tallinna linn.

Partnerid: Keskturg, Uuskasutuskeskus, Tallinna Tehnikaülikool, KONE, Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet, Mustamäe Linnaosa Valitsus, Eesti Pandipakend, Liviko, Põhjala pruulikoda, Valmiermuiža, Punch Club, Patarein, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM).

Tänud: Laura Merendi, Johannes Luik, Mark Alexander Ummelas, Sanna Kartau, Joosep Kivimäe, Ott Metusala, Anu Vahtra, Mati Schönberg, Kalle Tiisma, Marek Kallasmaa, Taisi Reede, Juss Heinsalu, Kulla Laas, Irma Holm, Aleksandr Tubin, Nils Joonatan Rammo, Marko Rulli, RNV, Imre Nahksepp, Ankru ateljee kollektiiv, Aksel Haagensen, Rene Paul, Johan Kirsimäe, Ruuben-Jaan Rekkor, Kertu Klementi, Egert Tischler, Tijn Nelemans, Madleen Eigi, Võrgu 8 krundi omanikud, Tallinna Kunstihoone, Hopneri maja, Must Puudel, Kanuti Gildi SAAL, Vineerimaailm, Raitwood.

Tagasi algusesse