Breadcrumb

Andres Tali isiknäitus „i n t e r m e z z o. kujundeid ja muutumisi“

15.02.2024

Alates 20. veebruarist on Draakoni galeriis avatud Andres Tali isiknäitus „i n t e r m e z z o. kujundeid ja muutumisi“. Näitus jääb avatuks kuni 16. märtsini 2024.

*
intermezzo (itaalia k.) – suurema teose eri osade vahel asetsev eraldi esitamiseks mõeldud lühipala. 

Andres Tali: „Käesoleva komplekti allikateks olnud kujundid ja muutumised on kildudena üles märgitud 2023. aasta jooksul ja lõpliku kuju said need 2024. aasta jaanuari alguseks. Tundsin vajadust minna tagasi oma loometee alguse allikate juurde, kuid nagu alati osutus see võimatuks – kaks korda samasse jõkke astumine on võimatu. Samas on selle protsessi käigus kindlasti sündinud ka mingi uus väärtus ja teine olemine. 

Minu töödest ei maksa otsida sotsiaalpoliitilisi seisukohti ega loosungeid. Tegu on (ala)teadvusele toetuva emotsioonipõhise kommunikatsiooniga autorilt vaatajale kindlas visuaalkeeles. Autor ei sekku siin teadvusvoolu argiste brutaalsete kommentaaridega. Samas see võib-olla ongi tema statement tänapäevas.

Näituse ettevalmistamine oli juba täies hoos, kui jaanuari keskel pime juhus lumetormis plaanidesse vahele segas ja tööde edasine lõpetamine võimatuks osutus. Aga võib-olla ongi nii parem ja töödes on rohkem visandlikust, õhku ja selget emotsionaalsust ning palju vähem nüri lõpetatust.“ 

Andres Tali (1956) lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1980. aastal graafika erialal. Ta on töötanud Eesti kunagise suurima kirjastuse Eesti Raamat kunstilise toimetajana ja kunstilise toimetuse juhatajana, olnud reklaamibüroo AD. Tali on olnud aastaid tegev vabakutselise kunstnikuna, graafilise disaineri ja fotograafina. Eesti Kunstiakadeemias on ta olnud vabade kunstide professor, teaduskonna dekaan ja akadeemia prorektor. Ühiskondlikus plaanis on ta olnud tegev nii Eesti Kunstnike Liidu juhtorganites, kui ka Tallinna Graafikatriennaali nõukogus ning olnud Põhja- ja Baltimaade kunstikõrgkoolide koostööorganisatsiooni KUNO nõukogu liige ja esimees. Ta on võitnud Tallinna Graafikatriennaali peaauhinna Grand Prix, kolm Eesti Kultuurkapitali eri sihtkapitalide aastapreemiat, Kristjan Raua nimelise preemia, Balti Assamblee (Baltimaade parlamentide koostööorganisatsiooni Baltic Assambly) auhinna ning kümneid auhindu Eesti ja Balti raamatukujunduse konkurssidelt. Eesti Vabariigi president tunnustas teda 2010. aastal Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.


Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Näituseid Draakoni galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium ja Liviko AS. 


Lisainfo:
Draakoni galerii
Tel:  +372 5645 1591
       +372 528 5324
       +372 6 276 777
E-post: galerii@eaa.ee
Pikk 18, 10133 Tallinn
www.hobusepeadraakon.ee
E–R 11.00–18.00
L 11.00–17.00

Tagasi algusesse