Breadcrumb

„Apokalüptilised maastikud“ Anonymous Boh / Devil Girl

15.02.2021

Näitus käsitleb meie ühiskonna peavoolus ja selle kõrval tegutsevaid subkultuure ja inimkooslusi, mille eesmärgid ja käitumismudelid loovad alust täiesti uue sootsiumi sünniks - muutunud maailmakord, mütoloogiliste olendite reinkarnatsioon apokalüptilistel väljadel. Eksponeerides elusolendit kui ühiskonna ja looduse minivormi, läbi väliste maskide ja kaitsekihtide, otsib ekspositsioon välja nii inimhinge sisemised ihad ja kired, kui ka meie kõigi kollektiivse kehandi varjatud hallid tsoonid.

Seades küsimuse seespoolse ja väljaspoolse kohta, avaliku virtuaalse inimliku (interneti)ruumi ja mittetehnilise, analoogse ja füüsilise loomalik-loodusliku maailma omavahelisest suhtest ning muutes näituse interaktiivseks tegevuskunstiks avatud tervikteosena, kus vaataja muutub saali sisenedes osaks installatsioonist.
 
Anonymous Boh (Al Paldrok)
„Anonymous Boh on läbi peatusteta maailmaturneede, etenduste, näituste ja väljaannete kaudu loonud ühe kõige esinduslikuma, märkimisväärsema, õigeaegsema ja muutvama kunstiliikumise kogu ajaloos. Bohist saanud Wild Bill Hickok, PT Barnum, Alfred Jarry, Tristan Tzara, Ezra nael, meie ajastu Orson Welles. Oleme sisenenud Apokalüpsisesse, Tormi. Boh, rakendades kogu kunsti NON GRATA's Diverse Universe'i globaalsete etenduste kaudu, ei ilmuta meile ainult seal, kus me praegu Tormis seisame, kuid ta loob ka visioone meie peagi realiseeruvatest post-apokalüptilistest absurdselt mänguliselt piinatud kaleidoskoopilistest maastikest.“
Ron Whitehead, lindprii luuletaja, Kentucky
 
Devil Girl (Taje Paldrok)
Devil Girl on eesti performance'i, installatsiooni ja uue meedia kunstnik, hariduse saanud alternatiivkunsti asutuses Academia Non Grata Eestis, Helsingi ja Eesti Kunstiakadeemias ning Berliinis Universität der Künste. Ta on rahvusvahelise Non Grata Performance Groupi üks peamisi mootoreid alates 1998. aastast. Devilgirlina on teda nähtud kogu mandri maa-alal, metsikut ja anonüümselt.
 
Lisainfo:
02.–28.2.2021
Yö Galerii
Lönnrotinkatu 33
00180 Helsingi
Avatud
T–R 14.00–19.00
L–P 12.00–17.00
 
Tagasi algusesse