Breadcrumb

Art Allmägi ja Katrin Piile ühisnäitus „Origami“

24.11.2023

Kolmapäeval, 29. novembril kell 18.00 avaneb Hobusepea galeriis Art Allmägi ja Katrin Piile ühisnäitus „Origami“. Näitus jääb avatuks 23. detsembrini 2023.

Kahe autori ühisnäituse lähtepunktiks on Katrin Piile maal „Skulptor modelleerimas minu portreed“. 2020. aastal valminud maali keskmes on modelleering iseendast. Modelleeringu taga töötava skulptori isikule viitab vaid seinal rippuv foto tema skulptuurist. Iroonia võtmes kujutatud enesekesksus on näituse lähtepunktiks. Vaatamata enesekesksele lähenemisele toimib kahe autori koostöönäitus korrelatsiooni põhimõttel. Loomeprotsess on üles ehitatud viisil, kus ühe autori impulsist algab teise loometöö, mida impulsi andja kasutab omakorda enda teose loomisel. Protsessi vastastikusest seosest tulenevalt juhivad autorid oma loometööd vaid osaliselt, kombates sellega autorsuse individuaalseid suhteid.  

Kahe autori varasem loometegevus loob suurepärase pinna korrelatsiooni põhimõttel töötava ühisnäituse loomiseks: Piile on lähtunud objektidest, mis vormistatakse lõuendile fotodokumentalismile omase kadreeringuga hüperrealistlikus maalilaadis, Allmägi eelnevad teosed sisaldavad nii viiteid erinevatele kunstnikele kui ka fiktiivseid koostöid teiste autoritega.

Piile ja Allmägi tööprotsessi keskpunktiks on vastastikune loominguline peegeldus ning meediumipõhine dokumentatsioon. Selle kaudu uuritakse maalile ja skulptuurile omaseid tahke, mis tasapinnaliselt ruumilisse (või vastupidi) omailma suundudes lisanduvad või lähevad kaduma. Kunstimaailma püha kolmainsus – autor, idee, teos – tõstetakse uurimisobjektiks. Koostööprojektina loometöö põhimõtteid uurivas näituseprojektis proovivad autorid hägustada teose ja autori vahelisi suhteid. Samal ajal viskab see näitusekülastaja omamoodi jäneseurgu, maailma, kus uskumine nähtusse viib vaataja valedele radadele.

Art Allmägi (1983) on skulptor ja installatsioonikunstnik. Ta on õppinud skulptuuri Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (BA, 2008) ja Eesti Kunstiakadeemias (MA, 2011).
Allmägi näituseprojekte iseloomustab temaatiline seriaalsus. Käesolevas näituseseerias uurib autor koostööl põhinevat loomingut. Eelnevad näituseseeriad on olnud Vene-temaatilised ning jutustuse kesksed.

Katrin Piile (1987) on maalikunstnik ja joonistaja, kelle eksponeeritud näitused/teosed hõlmavad eelpool nimetatutele ka objekte ning on kohati installatiivse iseloomuga. Kunstniku loomingus on läbijooksvalt näha realistlikest objektidest vormilise abstraktsuse otsingut. Maalid on tihti teostatud hüperrealistlikus stiilis, püüdes leida kujunditega veiderdavat teed, mille läbi valitud tehnika sööks iseennast sabast. 2010. aastal lõpetas Piile Eesti Kunstiakadeemia maali erialal. 2019. aastast kuulub Eesti Maalikunstnike Liitu ja 2023. aastast Eesti Kunstnike Liitu.

Näitust toetab: Eesti Kultuurkapital.
Näituseid Hobusepea galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium ja
Liviko AS. 

Lisainfo:
Hobusepea galerii
Tel: +372 56 451 591
      +372 52 85 324
      +372 6 276 777
E-post: galerii@eaa.ee
Hobusepea 2, Tallinn 10133
hobusepeadraakon.ee
K‒E 11.00‒18.00

Tagasi algusesse