Breadcrumb

Avanes Kunstihoone Lasnamäe paviljon

25.11.2022

Reedel, 18.11.2022 saatsime koos Tallinna Kunstihoone meeskonnaga remonti Tallinna Kunstihoone legendaarse peamaja. Riiklikult tähtis kultuurimälestis suundus kapitaal-remonti, et tagasi tulla rahvusvaheliselt hinnatud ja suurte sihtidega kunstikeskusele väärilises uues kuues. Seniks kolis Kunstihoone meeskond näitusetegevuse äsja valminud paviljoni Lasnamäel aadressil Jaan Koorti 24.

Pidulik avaprogramm algas Kunstihoone ajaloolises hoones, kus esinesid kõnedega Kunstihoone kuraator Siim Preiman ja liidu president Elin Kard. Telesilla vahendusel edastas head soovid ja tervitused kultuuriminister Piret Hartman ja seejärel avasid sõnavõttudega pidulikult Lasnamäe paviljoni uksed Kunstihoone juhataja Paul Aguraiuja ja Lasnamäe linnaosavanem Julianna Jurtšenko.

Ühiselt suunduti Vabaduse väljakult bussidega Lasnamäele, kus toimus Tamara Luuki kureeritud Lasnamäe paviljoni avanäituse „Mis saab neist armsatest tüdrukutest?“ avamine.

Väljapaneku peamine lähtepunkt on Eestis elavate eesti- ja venekeelsete kunstnike võimalikult ausad ning isiklikud, meid kõiki esindavad reaktsioonid usaldus- ja kliimakriisidele, sõdadele ja pandeemiatele, traditsiooniliste peresuhete tasakaalutusele ning sellele, milleks nende tekitatud pinged on moondunud meie kõige intiimsemates tundesoppides. Näitusel osalevad kunstnikud: Merike Estna, Alexei Gordin, Elin Kard, Edith Karlson, Alice Kask, Vassa Ponomarjova, Anu Põder, Maria Sidljarevitš, Anna Škodenko ja Johanna Ulfsak. Näituse kujundaja on Neeme Külm.

Täpsema info Kunstihoone Lasnamäe paviljoni ja Tallinna Linnagalerii sissepääsu ning ligipääsetavuse kohta leiab Kunstihoone kodulehelt: https://www.kunstihoone.ee/kulastajale

Foto: Andres Raudjalg, Eesti Päevaleht

Tagasi algusesse